21
kwietnia
2009
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Vito, Sprinter, Vario: solidne auta użytkowe dla sektora budowlanego

Mercedes-Benz Vito, Sprinter, Vario: solidne auta użytkowe dla sektora budowlanego

• Mercedes-Benz Vito: kompaktowy, zwrotny, o doskonałych własnościach trakcyjnych
• Mercedes-Benz Sprinter: wszechstronny, ekonomiczny i mocny
• Mercedes-Benz Vario: solidny, wytrzymały i silny
• Samochody dostawcze Mercedes-Benz i producenci nadwozi: partnerstwo profesjonalistów

Gdy potrzebny jest samochód do zadań specjalnych, Mercedes-Benz jest dobrym wyborem. Dotyczy to również zleceń na placu budowy - nieważne, czy chodzi  o sektor budowlany, czy branże pomocnicze. Tam, gdzie nie są konieczne pojazdy ciężarowe -  Mercedes-Benz Actros, Axor i Atego - z pewnością sprawdzą się samochody dostawcze Mercedes-Benz Vito, Sprinter i Vario. To samochody mocne, wszechstronne i ekonomiczne. Oferowane są w szerokiej gamie fabrycznych wariantów przystosowanych do obsługi sektora budowlanego. Wysoko wyspecjalizowane firmy produkujące nadwozia i zajmujące się modyfikacją  istniejących modeli są w stanie spełnić specjalistyczne wymagania. Szyte na miarę oczekiwań klientów rozwiązania w dziedzinie transportu i usług to samochody dostawcze Mercedes-Benz. Szeroka paleta samochodów dostawczych obejmuje m.in. furgony, auta osobowo-ciężarowe, podwozia ze skrzynią ładunkową, wywrotki, dźwigi załadowcze, platformy podnośnikowe, samochody-cysterny, samochody nadzoru budowlanego, a także szeroką gamę pojazdów obsługowych i ruchomych warsztatów.

Mercedes-Benz Vito: kompaktowy, zwrotny, o doskonałych własnościach trakcyjnych
Mercedes-Benz Vito to właściwa odpowiedź na oczekiwania każdego, kto poszukuje zwrotnego, mocnego, wszechstronnego samochodu dostawczego w wersji kompakt, o wysokich walorach trakcyjnych. Dostępny w szeregu fabrycznych wersji, w dwóch wariantach rozstawu osi, trzech wersjach długości nadwozia, dwóch wysokościach i  - po raz pierwszy - trzech opcjach ładowności. Jest to pojazd mogący wypełnić dowolne zadanie postawione przed lekkim samochodem użytkowym.

Oprócz klasycznych wersji: zamkniętej i pasażerskiej, występujących w szerokiej palecie dostępnych opcji, szczególnie atrakcyjną z punktu widzenia branży budowlanej propozycją wydaje się Vito PKab. Dysponując dodatkowym rzędem siedzeń za przednim rzędem foteli, auto pomieści do sześciu osób. Jednocześnie w części ładunkowej Vito PKab, oddzielonej od pasażerskiej stałą przegrodą,  znajdzie się wiele miejsca na narzędzia i materiały – przestrzeń ładunkowa wynosi od 2,6 do 4,0 m³ . Podobnie jak pozostałe wersje modelu – furgon i minibus (kombi) – także Vito PKab występuje w trzech długościach nadwozia.

Opcjonalna 3,2-tonowa wersja do transportu większych ładunków 
Ofertę serii modelowej Mercedes-Benz Vito uzupełnia obecnie wariant o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu 3,2 tony. Idealnie nadaje się do przewozu ciężkich materiałów czy przeróbek adaptacyjnych, a także jako środek transportu osobowego z pełną obsadą miejsc siedzących, gdzie bagaż bądź sprzęt zajmują przedział ładunkowy. A jeśli i to nie wystarczy, Vito jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 t.

Mocny napęd na tylne koła, stały napęd na obie osie dostępny w opcji
Warto zwrócić uwagę na układ napędowy Mercedes-Benz Vito. Standardowy napęd na tylne koła to podstawa doskonałej zwrotności i walorów trakcyjnych, zdolności pokonywania wzniesień i siły pociągowej, nawet przy pełnym obciążeniu. Te zalety docenią z pewnością przedsiębiorcy z sektora budowlanego, gdzie niejednokrotnie trzeba poruszać się w trudnym terenie i w niesprzyjających warunkach środowiskowych.
Dostępny w opcji napęd na cztery koła dla serii modelowej Mercedes-Benz Vito oferuje jeszcze lepszą przyczepność i jeszcze większą siłę pociągową. Przy stałym napędzie na obie osie w Mercedes-Benz Vito 4x4 w normalnych warunkach jazdy moc jest rozkładana pomiędzy oś przednią i tylną w stosunku 35:65. Napęd na wszystkie koła współdziała z elektronicznym systemem kontroli trakcji 4ETS: jeśli jedno lub więcej kół straci przyczepność na śliskiej nawierzchni, układ 4ETS automatycznie przyhamowuje te koła, zwiększając tym samym moment napędowy kół z dobrą przyczepnością. Tym samym Vito 4x4 sprawdza się także w trudnym terenie.

Mercedes-Benz Vito to również wysoki poziom bezpieczeństwa. Dostępny w standardzie elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) współpracuje z systemem zapobiegania blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS), systemem kontroli trakcji zapobiegającym powstawaniu poślizgu podczas przyspieszania (ASR), układem elektronicznego rozdziału siły hamowania (EBD) i wspomaganiem układu hamulcowego (Brake Assist, BAS).

Szeroka gama ekonomicznych jednostek napędowych
Mercedes-Benz Vito dostępny jest również w różnych wersjach silnikowych. W jej centrum lokują się oszczędne, 2,2-litrowe, czterocylindrowe silniki wysokoprężne, o zakresie mocy od 70 kW (95 KM), poprzez 85 kW (116 KM), po 110 kW (150 KM). Dysponują one wysokim maksymalnym momentem obrotowym, nawet przy niskich obrotach silnika. Modele Mercedes-Benz Vito 120 CDI z silnikiem V6 generującym moc 150 kW (204 KM) oraz Mercedes-Benz Vito 126 z silnikiem benzynowym o mocy 190 kW (258 KM) uzupełniają ofertę. Przeniesienie mocy odbywa się za pośrednictwem sześciostopniowej ręcznej skrzyni biegów, bądź – dostępnej w opcji – skrzyni w pełni automatycznej.

Bogactwo dodatków z myślą o sektorze budowlanym
Mercedes-Benz Vito oferuje cały szereg elementów wyposażenia dodatkowego, dzięki czemu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Montowane fabrycznie opony uniwersalne bądź ogumienie typu M+S, podnoszą walory trakcyjne auta. Przestrzeń ładunkową oddzielają od kabiny pasażerskiej ściany działowe lub kratki. W standardzie oferowane są uchwyty do mocowania ładunku, a opcjonalne siatki zabezpieczające ładunek oraz relingi mocujące gwarantują optymalne zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Pakiet TOP LOAD obejmuje relingi dachowe z bagażnikiem dachowym wyposażone w prowadnicę, a także zestaw pasów mocujących ładunek. Dodatkowe ogrzewanie podnosi komfort użytkowania, szczególnie podczas przerw w pracy, kiedy to Vito staje się wygodnym miejscem do wypoczynku.

Mercedes-Benz Sprinter: wszechstronny, ekonomiczny i mocny
Mercedes-Benz Sprinter to wybór numer jeden wśród nabywców aut użytkowych               w klasie 3,5 t. Oferując trzy wersje rozstawu osi, cztery długości, trzy warianty wysokości i zakres dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu między 3,0 a 5,0 ton, Mercedes-Benz Sprinter jest w stanie spełnić wszystkie wymagania stawiane przed pojazdami tej klasy. Szeroki wybór fabrycznie dostępnych zamkniętych wariantów nadwoziowych można podzielić na dwie podstawowe wersje: furgon i minibus,  z mnogością możliwości aranżacji miejsc siedzących.

Mercedes-Benz w wersji fabrycznej dostarcza  samochody osobowo-ciężarowe              w trzech kategoriach długości, dysponujące przestrzenią ładunkową między 5,8 m²  a 9,2 m². Wszystkie te modele są również dostępne w wersji z podwójną kabiną (skrzynia ładunkowa od 4,3 do 7,7 m²). Mercedes-Benz Sprinter w wersji podwozia z pojedynczą bądź podwójną kabiną jest przystosowany do montażu różnorodnych zabudów, również tych ze specjalnym przeznaczeniem. Maksymalna ładowność Sprintera o DMC 5 ton sięga ponad trzech ton. Dostępne są także wersje podwoziowe pod zabudowę wyposażone w powiększoną kabinę, dzięki czemu w pojeździe znajdzie miejsce nawet siedem osób.

Mnogość wariantów z przeznaczeniem dla sektora budowlanego
W ramach programu „Mercedes-Benz VanSolution”, Mercedes-Benz poszerzył ofertę Sprinterów m.in. o pojazdy przeznaczone dla branży budowlanej. Trójstronne wywrotki Meiller dają nowe możliwości potencjalnych zastosowań. Nadwozia  z ruchomą skrzynią ładunkową występują w czterech wielkościach i są montowane na podwoziach pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 i 5,0 t. Tradycyjne elementy wyposażenia, takie jak prowadnice czy dobudowana przegroda czołowa, są opcją dla tych nadwozi.
Program „Partnerzy pojazdów dostawczych Mercedes-Benz” ("VanPartner by Mercedes-Benz") zapewnia jeszcze bogatszą, wysokospecjalistyczną ofertę nadwozi. Szereg producentów oferujących doskonałe jakościowo nadwozia proponuje wywrotki trójstronne, nadwozia osobowo-ciężarowe ze skrzynią ładunkową, a także konstrukcje z dźwigiem załadowczym czy mobilne warsztaty.

Mercedes-Benz Sprinter: samochód dostawczy z temperamentem
Jedną z zalet wyróżniających model Mercedes-Benz Sprinter jest bogactwo wersji napędowych. Napęd na tylną oś zapewnia doskonałe walory trakcyjne, szczególnie przy dużym obciążeniu i podczas pokonywania wzniesień czy wyjazdu z kopalni, gdzie  niejednokrotnie panują ciężkie warunki terenowe. Gamę jednostek napędowych rozpoczyna ekonomiczny i niezawodny czterocylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra, o mocy od 65 kW (88 KM), poprzez 80 kW (109 KM) i 95 kW (129 KM), aż do 110 kW (150 KM). Wysoki maksymalny moment obrotowy osiągalny przy niskich obrotach to ważna cecha tej jednostki napędowej.  Warunkuje ona dużą moc, wysoką kulturę pracy pojazdu i żwawe przyśpieszenie. Okazuje się to szczególnie istotne, gdy naszemu Sprinterowi serii 300 przyjdzie ciągnąć ciężką przyczepę, o całkowitej masie dopuszczalnej do 2,8 t.
Silnik V6 CDI (moc 135 kW/184 KM) oraz dwie benzynowe jednostki napędow o czterech i sześciu cylindrach i mocy odpowiednio 115 kW (156 KM) i 190 (258 KM) uzupełniają wszechstronną ofertę silnikową. Warto również zwrócić uwagę na najnowszy model Mercedes-Benz Sprinter 316/516 NGT – pojazd dwupaliwowy, napędzany zamiennie benzyną i gazem ziemnym. Mając na względzie dbałość                o środowisko naturalne i niskie koszta eksploatacji stanowi on bardzo atrakcyjną alternatywę dla pojazdów z napędem konwencjonalnym. Moc w tej wersji przenoszona jest poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów, bądź skrzynię automatyczną .
Mistrz w pokonywaniu wzniesień: Sprinter 4x4 z dołączanym napędem 4x4
Sprinter 4x4 z dołączanym napędem na cztery koła gwarantuje doskonałą przyczepność nawet w ekstremalnych warunkach użytkowania. Kierowca komfortowo i z zapasem mocy wyjedzie z każdego placu budowy: wybranie trybu napędu na wszystkie koła następuje poprzez  naciśnięcie przycisku. Moc jest przenoszona na przednią oś za pośrednictwem skrzyni rozdzielczej umieszczonej za główną przekładnią.
Zamiast tradycyjnej mechanicznej blokady mechanizmu różnicowego, układ napędu na cztery koła w Sprinterze 4x4 wyposażony jest w elektroniczny system kontroli trakcji 4ETS. Jeśli jedno lub więcej kół straci przyczepność na śliskiej nawierzchni, układ 4ETS automatycznie przyhamowuje te buksujące koła, zwiększając tym samym moment napędowy kół z dobrą przyczepnością. Automatyczna interwencja hamulca w wyniku działania systemu 4ETS zastępuje pracę nawet trzech blokad mechanizmu różnicowego. Dostępny w opcji reduktor dodatkowo zwiększa właściwości trakcyjne oraz siłę pociągową Sprintera 4x4.

Szeroka gama wyposażenia standardowego i specjalnego
Mercedes-Benz Sprinter może pochwalić się bogatym wyposażeniem już w standardowej specyfikacji, obejmującej m.in. elektrycznie sterowane szyby i centralny zamek. Systemy bezpieczeństwa Sprintera wyznaczają standardy w tej klasy pojazdów: elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) wraz z systemem zapobiegania blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS), system kontroli trakcji zapobiegający powstawaniu poślizgu podczas przyspieszania (ASR), układ elektronicznego rozdziału siły hamowania (EBD), wspomaganie układu hamulcowego (Brake Assist, BAS). Aktywne bezpieczeństwo i optymalne parametry trakcyjne uzupełniają się wzajemnie, niezależnie od obciążenia, przy którym pojazd jest użytkowany. 
Sprintera można idealnie dopasować do wielu różnych zastosowań, a to dzięki bogactwu elementów wyposażenia dodatkowego. Wśród tych, które szczególnie zainteresują przedstawicieli branży budowlanej, można wymienić – dostępne w opcji – pakiety przełożeń przekładni głównej i zawieszenia, ze zmienioną charakterystyką sprężyn, amortyzatorów i stabilizatorów. Jest ona dostosowana m.in. do dużego obciążenia, w tym zwiększonego obciążenia przedniej osi. Mercedes-Benz Sprinter dla branży budowlanej to podwozia kompatybilne z różnorodnymi, specjalistycznymi zabudowami, skrzynie ładunkowe czy wersje osobowo-ciężarowe z wielu wariantach wyposażenia. Można wybierać rodzaj opon (uniwersalne, M+S, mieszane), typ sprzęgu samochodu z przyczepą (hak, złącze paszczowe), obecność chlapacza, dodatkowych grzejników czy tachografu.

Mercedes-Benz Vario: solidny, twardy i silny
Niestrudzony Mercedes-Benz Vario spełnia rolę wyjątkową – łączy zalety  samochodów dostawczych i lekkich pojazdów ciężarowych, lokując się pomiędzy tymi dwoma segmentami pojazdów. Jego dopuszczalna masa całkowita mieści się w przedziale 6,0 - 7,5 tony. Wśród wyróżniających się cech  tego auta                                    z charakterystyczną skróconą kabiną, można wymienić m.in.  owianą legendą, trwałą technologię opartą na solidnej ramie i sztywnych osiach wyposażonych w sprężyny paraboliczne oraz mocne silniki BlueTec. Które sprawdziły się już w 200 000 pojazdach ciężarowych Mercedes-Benz.  Duża ładowność Vario pozwoli na oszczędności przedsiębiorcy przy jednoczesnej satysfakcji kierowcy z łatwości manewrowania tym pojazdem. To duża zaleta w pracy w branży budowlanej.
Seria modelowa Mercedes-Benz Vario obejmuje około 60 wariantów – pojazdy osobowo-ciężarowe, podwozia pod zabudowę wywrotki i innych nadwozi specjalnych czy klasyczny furgon z wysokim dachem to tylko niektóre z nich. Do tego dodajmy szeroki zakres oferowanych rozstawów osi – w przedziale od 3150 mm do 4800 mm.
7,5-tonowy Mercedes-Benz Vario to mistrz w przewożeniu ciężkich ładunków
Duża ładowność Vario sięga 4275 kg w wersji osobowo-ciężarowej o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t. Vario wywrotka oferuje ładowność jedynie o 400 kg mniejszą. Podwozie o nośności do 4650 kg sprawia, że Vario idealnie nadaje się do montażu specjalistycznych nadwozi. Dzięki wysokiemu dopuszczalnemu naciskowi na oś, samochód da sobie radę, nawet przy wyjątkowo ciężkich ładunkach.
Ogromny potencjał siły pociągowej tego ciężkiego samochodu dostawczego jest wart zauważenia: maksymalna masa zespołu pojazdów wynosi blisko 15 t. Ta cecha sprawia, iż  Vario doskonale się sprawdza jako pojazd do przewozu urządzeń budowlanych, gdy transport niskopodwoziowy jest konieczności. Ponadto samochód jest fabrycznie wyposażany w komplet niezbędnych dla danego zastosowania elementów, takich jak sprzęg samochodu z przyczepą.
Mnogość elementów wyposażenia dodatkowego przestronnej kabiny Vario
Mnogość dostępnych opcji sprawia, iż każdy egzemplarz Vario jest zindywidualizowany. Przedstawiciele branży budowlanej z pewnością zwrócą uwagę na wzmocnienia sprężyn amortyzatorów i stabilizatorów, mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego na tylnej osi, czy możliwość montażu urządzeń dźwigowych w nadwoziach specjalnych. Dodatkowy grzejnik wodny, dostępny w dwóch wersjach, doprowadza temperaturę w kabinie do żądanego poziomu, nawet wtedy, gdy na zewnątrz temperatura gwałtownie spada. W końcu ekipa budowlana korzysta ze swojego Vario także podczas przerw w pracy.

Mercedes-Benz Vario wygodnie mieści pracowników budowy - wysoka i szeroka kabina oferuje dużo miejsca. Podwójny fotel dla pasażerów siedzących obok kierowcy stanowi wyposażenie standardowe. Kabina podwójna jest niezwykle komfortowa - siedzenia w tylnym rzędzie Vario są na tyle szerokie, aby wygodnie przewozić cztery osoby. Pod siedzeniami znajduje się wiele przestrzeni, które można być wykorzystana do przewozu różnorodnych narzędzi.

Mocne, oszczędne i trwałe jednostki napędowe
Mocne silniki Vario to duża zaleta tego modelu. Czterolitrowy turbodiesel w ekonomicznej i przyjaznej środowisku technologii BlueTec jest dostępny w trzech wariantach mocy: 95 kW (129 KM), 115 kW (156 KM) oraz 130 kW (177 KM). Maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 Nm lub 610 Nm i 675 Nm robi wrażenie. Maksymalna siła pociągowa jest dostępna już przy 1200 obr./min., co przekłada się na ograniczoną do minimum konieczność dokonywania zmiany biegów. To ważne zwłaszcza podczas jazdy w nierównym czy śliskim terenie. Dostępne są także różne przełożenia przekładni głównej, które sprzyjają dużej mocy albo niskim obrotom silnika pozwalającym zaoszczędzić paliwo na dłuższych trasach. 
Zjeżdżając Vario z utwardzonej nawierzchni w trudniejszy teren, mamy do dyspozycji zestaw dostępnych w opcji pożytecznych funkcji. Samochód będzie się jednak sprawował jeszcze lepiej, jeśli skorzysta się z wyposażenia specjalnego: alternatywnego dla napędu na tylną oś, dołączanego napędu na wszystkie koła. Technologia ta – ze standardowo oferowaną  w tym przypadku blokadą mechanizmu różnicowego (w innym wypadku dostępnego jako opcja) – sprawia, że Vario poradzi sobie nawet w obliczu ekstremalnie trudnych warunków eksploatacji.

Szeroki wybór nadwozi na potrzeby sektora budowlanego
Nadwozie Vario można dostosować do potrzeb klienta równie łatwo, jak sam pojazd. Vario to bogaty wybór fabrycznych wersji nadwoziowych, przystosowanych specjalnie do potrzeb branży budowlanej, m.in. pojazd osobowo-ciężarowy w czterech opcjach różniących się rozstawem osi czy wywrotka w dwóch wersjach rozstawu osi, oba dostępne także z podwójną kabiną. Z kolei podwozie z kabiną kierowcy, w czterech wersjach rozstawu osi, przeznaczone jest do montażu nadwozi specjalnego przeznaczenia.
Jeśli chodzi o zastosowania w branży budowlanej, Mercedes-Benz poszerza ofertę Vario o opracowane w ramach programu „Mercedes-Benz VanSolution” trójstronne wywrotki firmy Meiller. Są one dostępne w dwóch wariantach rozstawu osi i dwóch klasach dopuszczalnej masy całkowitej, z pojedynczą i podwójną kabiną. Oferta obejmuje także wyposażenie dodatkowe, takie jak panel przedni w ramą rurową, czy podniesione boczne burty i ściana tylna skrzyni ładunkowej.

Samochody dostawcze Mercedes-Benz i producenci nadwozi: partnerstwo profesjonalistów
Bliska współpraca między marką Mercedes-Benz a producentami specjalistycznych nadwozi do pojazdów użytkowych już od wielu lat owocuje doskonałymi wynikami. Już około 3600 wytwórców z całego świata zarejestrowało się na portalu branżowym pod nazwą Bodybuilder Portal. Serwis jest wykorzystywany jako platforma wymiany informacji i narzędzie organizowania procedury zamówień. Użytkownicy portalu mają dostęp do ogromnej ilości aktualnych danych, od dat debiutów rynkowych począwszy, a na rysunkach technicznych skończywszy. Około 20.000 odwiedzin na miesiąc dowodzi przydatności i znaczenia tego narzędzia internetowego.
Współpraca opłaca się wszystkim zainteresowanym. Klienci otrzymują pojazdy szyte na miarę ich precyzyjnie określonych oczekiwań, a producenci nadwozi specjalistycznych są zrzeszeni na zasadach partnerskich, zarówno w aspekcie rynkowym, jak i technicznym. A producent podwozi, czyli Mercedes-Benz, może wciąż poszerzać swoją ofertę pojazdów przeznaczonych dla konkretnych branż oraz wprowadzać na rynek coraz to nowe, wychodzące naprzeciw potrzebom klienta, wersje nadwoziowe i warianty wyposażeniowe.
Co drugi samochód dostawczy Mercedes-Benz w Europie to wersja powstała we współpracy z firmą tworzącą specjalistyczne nadwozia. W przypadku Mercedes-Benz Vito ta proporcja utrzymuje się na poziomie 15-20 procent, podczas gdy wszechstronny Sprinter, lider sprzedaży w swojej klasie, to już w około 45-50 procentach pojazdy powstałe z udziałem dostawców zewnętrznych. Odsetek ten wzrasta aż do 90-95 procent w odniesieniu do Vario, z jego specjalistycznym wyposażeniem Mercedes-Benz dostępnym w ofercie fabrycznej.

„Partnerzy pojazdów dostawczych Mercedes-Benz”: rozwiązania wysokiej klasy od producentów nadwozi
Drugi etap partnerstwa w ramach programu „Partnerzy pojazdów dostawczych Mercedes-Benz” („VanPartner Mercedes-Benz”), angażuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów do spraw nadwozi samochodowych i ich modyfikacji. Podlegają oni ocenie ekspertów Daimler AG korzystających ze standardowej procedury, którzy przyglądają się dokładnie takim aspektom działalności partnerów, jak zarządzanie jakością, prace badawczo-rozwojowe, sprzedaż i serwis. Tutaj sprzedaż, obsługę i odpowiedzialność za produkt (nadwozie bądź wariant) ponoszą firmy partnerskie. Zakup odpowiednio wyposażonego samochodu użytkowego Mercedes-Benz odbywa się na podstawie podwójnej faktury. W ramach tego porozumienia producent nadwozia odpowiada za dostarczane przez siebie elementy wyposażenia.

Klient może liczyć na to, że zapewniona zostanie wysoka  jakość, jakiej oczekuje od pojazdów użytkowych Mercedes-Benz. Uruchomiona jesienią ubiegłego roku przez Mercedes-Benz, platforma internetowa www.vanpartner.de, obejmuje obecnie około 80 wersji nadwoziowych i wariantów samochodów dostawczych Vito, Sprinter i Vario, i ciągle pojawiają się nowe. Strona internetowa zapewnia pracownikom działów sprzedaży samochodów użytkowych skuteczne narzędzie, przy pomocy którego mogą wskazać swoim klientom tych producentów nadwozi, którzy byliby najbardziej odpowiedni z punktu widzenia konkretnych wymagań konstrukcyjnych. Jednocześnie klienci mają możliwość poznać z pierwszej ręki oferowane rozwiązania.