02
października
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz wprowadza nowe interaktywne narzędzia pomagające w wyborze formy finansowania.

Jaka forma finansowania samochodu będzie dla mnie najlepsza? Kredyt, leasing czy wynajem długoterminowy? Od teraz potencjalny nabywca nowego Mercedesa nie musi zagłębiać się w różnice między poszczególnymi produktami finansowymi. Interaktywne narzędzia internetowe pozwalają dobrać optymalną ofertę finansową w oparciu o kilka krótkich pytań, a następnie precyzyjnie obliczyć miesięczne koszty związane z zakupem lub użytkowaniem samochodu.

 

Dynamiczne zmiany w zachowaniach nabywców nowych aut wskazują na wzrost roli internetu przy zakupie pojazdu oraz coraz większe zainteresowanie wynajmem samochodu zamiast posiadania go na własność. Równocześnie konsumenci i firmy chcą uzyskiwać informacje w możliwie przejrzysty i szybki sposób. W odpowiedzi na te potrzeby Mercedes-Benz wprowadza szereg aplikacji, które w przystępny sposób prezentują szeroką ofertę produktów finansowych dopasowanych do zróżnicowanych wymagań klientów.

 

Pierwszą z nowych aplikacji Mercedes-Benz jest Product Finder, czyli wyszukiwarka produktów finansowych oferowanych przez Mercedes-Benz Bank: http://www.mercedes-benz.pl/product-finder. Na podstawie odpowiedzi na kilka prostych pytań serwis podpowiada, który z produktów finansowych będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnej osoby lub firmy. Następnie nabywca może przejść do kalkulatora internetowego, gdzie błyskawicznie oblicza miesięczne koszty związane z zakupem lub użytkowaniem pojazdu.

 
Kolejna aplikacja to „Znajdź auto dla siebie”: http://www.mercedes-benz.pl/model-finder. Deklarując wysokość wpłaty wstępnej, czas trwania umowy i limit miesięcznej raty, można sprawdzić, zakup których modeli Mercedes-Benz mieści się w założonym przez nas budżecie.

 

Produkty finansowe w przejrzysty sposób można również porównać i przeanalizować bezpośrednio na stronie kalkulatora: http://www.mercedes-benz.pl/kalkulator. Wystarczy wskazać wybrany model samochodu i parametry oferty, takie jak czas trwania umowy czy wysokość wpłaty wstępnej. Dodanie nowej kalkulacji pozwala zestawić ze sobą dwa produkty finansowe, np. kredyt z leasingiem lub dwie oferty leasingowe z różnymi wpłatami wstępnymi. W każdym z przypadków kalkulator precyzyjnie wskazuje, ile wynosi miesięczna rata lub opłata za użytkowanie pojazdu. Pomoże też oszacować koszty wliczenia w raty miesięczne ubezpieczenia komunikacyjnego i przedłużonej ochrony gwarancyjnej.

 

Wśród ofert Mercedes-Benz Bank uwagę zwraca promocyjna oferta Lease&Drive Basic, wyróżniająca się przejrzystymi warunkami finansowania i korzystną miesięczną opłatą, opartą na niskim spadku wartości modeli Mercedes-Benz. Przykładowo, wpłacając 10% ceny nowej Klasy C 180, nabywca instytucjonalny może użytkować ją już od 1399 zł netto miesięcznie. W takim przypadku kontrakt Lease&Drive Basic zawierany jest na 48 miesięcy, z limitem przebiegu pojazdu wynoszącym 20 000 km rocznie. Po zakończeniu kontraktu użytkownik decyduje, czy chce wykupić auto na własność, czy woli wymienić je na nowe.