28
kwietnia
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz znów na sportowo

W tym roku Mercedes-Benz szczególnie mocno zaangażował się we wsparcie polskiego Sportu. Po wsparciu Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Sopocie w marcu i Orlen Warsaw Marathon w Warszawie w kwietniu br., w których marka była partnerem motoryzacyjnym, kolejnym beneficjentem jest Polski Komitet Olimpijski.  Nowym Sprinterem będą jeździć sportowcy i działacze.

Irena Szewińska, sprinterka-multimedalistka, a aktualnie przedstawicielka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl),  odebrała kluczyki do najnowszej wersji auta dostawczego Mercedes-Benz Sprinter w wersji kombi, które służyć będzie do transportu sportowców, działaczy i pracowników Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).

Samochód przekazała firma Daimler AG  przez swoją polską spółkę  Mercedes-Benz  Polska w ramach wieloletniej umowy między koncernem Daimler AG a MKOl. Jest to już drugie auto przekazano Polakom  –  w 2002 roku PKOl otrzymał podobnego Sprintera Kombi. 

„Mercedes-Benz w tym roku bardzo aktywnie wspiera sport – ostatnio Mistrzostwa Halowe w Sopocie i kwietniowy Orlen Warsaw Marathon” – mówi Niels Kowollik, prezes Mercedes-Benz Polska. - „Aktywnie wspieramy polskich sportowców. Nasi ambasadorowie to  złoci medaliści z Soczi – Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch. Przemek Miarczyński do Londynu jechał po brąz nowym Viano. Od niedawna specjalnym Vito jeżdżą paraolimpijczycy:  Grzegorz Pluta, Arkadiusz Jabłoński, Radosław Stańczuk i Stefan Makowski z Fundacji Akademia Integracji.