11
czerwca
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

„Mercedes w parku nam nie przeszkadza”

Jak określić miejsce, które jest kawiarnią, barem i restauracją, a jednocześnie centrum kultury, sportu, dyskusji i rozrywki? 14 czerwca na warszawskim Powiślu otwiera się Stacja Mercedes - wyjątkowe wakacyjne miejsce w mieście napędzane przez Mercedes-Benz.

„Projekt Stacja Mercedes powstał rok temu i okazał się wielkim sukcesem” – mówi Magdalena Szuleka-Kisielewska z zespołu projektowego – „W tym roku program zapowiada się jeszcze ciekawiej. Przez trzy miesiące działalności postaramy się dostarczyć to, co latem najlepsze w mieście”.

Na otwarcie, w sobotę o godz. 21.00, zespół Czesław Śpiewa zainauguruje artystyczno-koncertowy program Stacji. Tradycyjnie raz w tygodniu, w ramach cyklu Filmowa Mapa Świata, będą wyświetlane filmy prezentowane na festiwalach filmowych na całym świecie, spektakle teatralne wystawi Klub Komediowy Chłodna, spotkania z ciekawymi ludźmi są stałą częścią programu. Nowością będą zajęcia z jogi i pilatesu, kursy tańca oraz dancingi. Dla fanów Formuły 1 gratką będą transmisje na dużym ekranie. Stacja Mercedes jako jedyna w Polsce uzyskała licencje na publiczne odtwarzanie wyścigów. Wielkie kibicowanie rozpocznie się 22 czerwca podczas Grand Prix Australii.

Współtwórcą programu i operatorem projektu, po raz drugi, jest Grupa Warszawa. – „Po zeszłorocznym sukcesie poprzeczka stoi wysoko, dlatego na ten sezon zaplanowaliśmy nowe działania i rozwiniętą formułę” – opowiada Karol Borkowski, manager Stacji. – „Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest przełamywanie barier, stawiamy więc duży nacisk na otwarte zajęcia sportowe, bezpłatne dla naszych gości. Będzie to m.in. joga i tai chi, skimboard w parku, czy zupełnie nowatorska forma nauki tańca, czyli poranny rave. Nowością będzie również część kulinarna, czyli śródziemnomorska kantyna, w której zjeść można będzie smacznie i zdrowo, a wszystko przygotowywane będzie w otwartej kuchni”.

Ciekawostką będzie Breakfest Rave – wspólne celebrowanie śniadania w przestrzeni parku Śmigłego-Rydza w którym zlokalizowana jest Stacja, do którego zaproszeni są nie tylko amatorzy naturalnej i nieprzetworzonej żywności, ale przede wszystkim osoby, którym bliskie są hasła: inspiracja, spotkanie, działanie i współdzielenie.

- „Uruchamiając Stację Mercedesem, naszym celem było wyjście do ludzi, zanim ludzie przyjdą do naszych salonów”. – O motywach projektu opowiada Niels Kowollik, Prezes Mercedes-Benz Polska. – „Udało nam się coś więcej, weszliśmy w tkankę miasta stając się jej częścią, a nasze starania docenili nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale również organizatorzy konkursów”. – I dodaje – „Nie bylibyśmy sobą nie stosując nawet tutaj naszego hasła >>Doskonałość to proces<<”.

Za ten projekt Mercedes były nominowany do European Excellence Award oraz Fajnego Miejsca.

-„Kto powiedział, że marka motoryzacyjna musi sprzedawać samochody? A czemu nie kawę, tiramisu, czy Prosseco? Z takiego założenia wyszedł Mercedes, który stworzył miejsce wyjątkowe na mapie Warszawy. Miejsce, do którego się chętnie wraca, które ma klimat, dba o kulturę i w sposób subtelny, nienachalny oczywiście promuje swoje produkty. Ale wszystko to jest tak podane, że nie mamy absolutnie do Mercedesa żalu za to, że na środku kawiarni stoi najnowsza klasa A”. – tak nagrodę Osobowość Marketingu Roku w kategorii Thinking outside the box uzasadniała Karolina Janicka, general manager Clear Channel wręczając nagrodę dla zespołu Mercedes-Benz Polska -  „Nieoczekiwanie Mercedes w parku nam nie przeszkadzał”.

Warto sprawdzić.

***
Stacja Mercedes
Park Śmigłego-Rydza
Róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego
14 czerwca - 7 września 2014
www.stacjamercedes.pl
facebook.pl/StacjaMercedes.

Kontakt:

Ewa Łabno-Falęcka, Tel. +22 / 312 72 20

Ewa.Labno-Falecka@daimler.com