21
lutego
2014
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes wspiera lekkoatletykę

Przełom lutego i marca minie pod znakiem zmagań lekkoatletycznych. 22 i 23 lutego w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski, zaś między 7 a 9 marca – Mistrzostwa Swiata.

Rozpoczynające się w Sopocie imprezy sportowe obsługiwać będzie Mercedes-Benz. Setki gości stanowią dla organizatorów duże wyzwanie logistyczne, dlatego w obsługę Mistrzostw zaangażowana została cała gama samochodów do przewozów pasażerskich tej marki.

Wśród ponad 50 użyczonych pojazdów znajdą się sztandarowe limuzyny Klasy C, a także debiutujące w zeszłym roku modele: Nowa Klasa E oras Nowa Klasa S. Większe grupy zawodników przejadą wieloosobowymi vanami Viano oraz Vito kombi. Całe drużyny narodowe obsługiwać będą autokary spod znaku „Gwiazdy”.

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce to druga, po Igrzyskach Olimpijskich, rangą impreza lekkoatletyczna na świecie. W Polsce odbywać się ona będzie po raz pierwszy w swojej ponad 25-letniej historii. W zawodach w 26 dyscyplinach weźmie udział ok. 1500 zawodników, trenerów i VIPów ze 160 krajów. Mistrzostwa odbywać się będą w dniach 7-9 marca w sopockiej hali Ergo Arena.

Dwa tygodnie wcześniej, w dniach 22-23 lutego w Ergo Arena odbędą się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, stanowiące jednocześnie formę eliminacji polskiej kadry do Mistrzostw Świata.