20
maja
2013
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedesy dla fundacji Mateusza Kusznierewicza

Mercedesy dla fundacji Mateusza Kusznierewicza

Od pierwszych ciepłych dni, dzieci z pomorskich szkół podstawowych zdobywają wiedzę morską razem z Fundacją Navigare Mateusza Kusznierewicza. Organizacja programu edukacyjnego możliwa jest dzięki dwóm wyjątkowym pojazdom: Vito oraz Klasie GLK, przekazanym Fundacji przez Mercedes-Benz Polska.

Podczas Olimpijskiego Pikniku Żeglarskiego odbywającego się 16 maja w Szkole Podstawowej nr 40 w Gdyni, Prezes Mercedes-Benz Polska Niels Kowollik uroczyście przekazał kluczyki do dwóch pojazdów założycielowi fundacji – Mateuszowi Kusznierewiczowi.

Przekazane pojazdy to SUV Klasy GLK oraz van osobowy Vito. Oba te niezawodne i bezpieczne samochody służyć będą pracownikom fundacji oraz biorącym udział w szkoleniach dzieciom do sprawnego przemieszczania się. A jest gdzie jeździć! Fundacja polskiego medalisty olimpijskiego prowadzi Pomorski Program Edukacji Morskiej w całym województwie Pomorskim. Jego założeniem jest promocja i rozbudzenie zainteresowań dzieci w tematyce morskiej oraz żeglarskiej. W ramach programu, uczestnicy poznają teorię na zajęciach w szkołach, a także zdobędą umiejętności praktyczne na wodzie.

Mercedes-Benz stale wspiera polskie sporty wodne, czego najlepszym przykładem jest obecny na uroczystości Przemek Miarczyński – medalista olimpijski z Londynu oraz ambasador modelu Viano. Firma aktywnie angażuje się również w rozwój edukacji, m.in. stale prowadząc klasy patronackie w ośmiu szkołach ponadgimnazjalnych z całej Polski.