13
sierpnia
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedesy w grze wyścigowej Mario Kart 8

Popularna gra wyścigowa Mario Kart na konsole Nintendo po raz pierwszy wzbogaci się o "prawdziwe" samochody. W najnowszej części gracze będą mieli do dyspozycji trzy motoryzacyjne ikony Mercedes-Benz: legendarną Srebrną Strzałę z lat 30., 300 SL Roadster z lat 50. oraz najnowszego SUV-a GLA.

Samochody będzie można bezpłatnie ściągać od 27 sierpnia br. – właśnie tego dnia mijają 22 lata od premiery pierwszej części gry, Super Mario Kart z 1992 roku. Wtedy rozpocznie się również internetowy turniej "Mercedes Cup", w którym zmierzą się gracze Mario Kart 8 z całego świata. Udział w nim może wziąć każdy, kto ma konsolę Wii U, grę Mario Kart 8 oraz połączenie z internetem. Wyścigi w ramach "Mercedes Cup" zakończą się 23 września br.


Od 1992 roku na całym świecie sprzedano ponad 100 mln kolejnych części serii Mario Kart. Jej główny bohater – hydraulik Mario – stał się prawdziwą ikoną gier wideo. Tradycyjnie, w najnowszej części gry postaci ze świata Mario ścigają się ze sobą, a po drodze zbierają różne tzw. power-upy (obiekty pozwalające zyskać specjalne cechy). Prawdziwą nowością są wyścigi antygrawitacyjne, w czasie których samochody mogą poruszać się po ścianach, a nawet po suficie. Gracze Mario Kart 8 mają do wyboru 32 tory, w tym 16 zupełnie nowych. W trybie offline mogą rywalizować 4 osoby, a w zabawie online może brać udział do 12 uczestników z całego świata.

- Gry wideo i gry komputerowe mają rzesze oddanych fanów na całym świecie. Dzięki obecności Mercedes-Benz w tak kasowych tytułach jak Mario Kart 8 skutecznie odmładzamy naszą markę - mówi dr Jens Thiemer, szef marketingu Mercedes-Benz Cars. - W szczególności cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem samochodów reprezentowanym w Mario Kart.

Modele Mercedes-Benz w Mario Kart 8

Gracze Mario Kart 8 zyskają do dyspozycji trzy starannie odwzorowane modele Mercedes-Benz. Prezentuje je klip w serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hw5Ba4o0LY4


Pierwszym z aut jest legendarny bolid W 25 z 1934 roku, zasilany 3,4-litrowym silnikiem R8 o mocy około 350 KM. Już debiutancki występ bolidu - na torze Nürburgring, z Manfredem von Brauchitschem za kierownicą - zakończył się zwycięstwem. Legenda głosi, że właśnie wtedy narodziła się nazwa "Srebrna Strzała". Wieczorne pomiary przed wyścigiem wykazały, że bolid ważył 751 kg, a więc o 1 kg ponad wymagany limit. Co robić? Szef zespołu Alfred Neubauer zasugerował mechanikom, aby... zedrzeć lakier. Całonocne zabiegi opłaciły się - masa W 25 spadła poniżej 750 kg, a jego "gołe", aluminiowe nadwozie zyskało przydomek "Srebrnej Strzały", przejęty przez kolejne bolidy Mercedes-Benz.

Kolejny model, który wystąpi w Mario Kart 8, to 300 SL Roadster (W 198) - następca kultowego Gullwinga, produkowany w latach 1957-1963. 3-litrowy silnik zapewniał mu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 10 sekund i pozwalał osiągnąć imponującą wówczas prędkość maksymalną 250 km/h. Do 1963 roku Mercedes-Benz zbudował 1858 sztuk otwartego W 198. Dziś to jedno z najbardziej pożądanych - i najcenniejszych - klasycznych aut.

Ostatni z Mercedesów w grze jest zarazem najnowszym SUV-em spod znaku trójramiennej gwiazdy. Kompaktowy model GLA to wyjątkowo wszechstronny typ - równie skutecznie radzi sobie w miejskiej dżungli, na autostradzie i z dala od utartych szlaków. Jego dynamiczne rysy przekładają się na walory aerodynamiczne: GLA notuje najniższy w segmencie współczynnik Cd = 0,29.