12
maja
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Milion kilometrów z Mercedesem Vito

Mercedes-Benz Vito należący do toruńskiej firmy Vip-Line przejechał 999 999 km. Brak siódmej cyfry na wyświetlaczu licznika w pojeździe spowodował… jego zatrzymanie! Nietypową „usterkę” usunął dealer Mercedes-Benz, firma Auto Frelik.

 
Toruńska firma Vip-Line, należąca do państwa Sławomira i Magdaleny Łagodów, zajmuje się międzynarodowym przewozem osób luksusowymi vanami. Jej pojazdy – m.in. Mercedes-Benz Vito oraz Mercedes-Benz Sprinter – kursują na trasach do Belgii, Anglii, Niemiec i Holandii. Jeden z nich – komfortowy Vito – służy w firmie niemal od początku jej istnienia, tj. od 2009 roku i w tym czasie osiągnął imponujący przebieg 999 999 km. Brak siódmej cyfry na wyświetlaczu spowodował zatrzymanie się licznika w pojeździe. I z takim właśnie problemem, Klient zgłosił się do swojego dealera, firmy Mercedes-Benz Auto Frelik. Rozwiązanie znalazło się szybko – Vito za swoją intensywną służbę otrzymał w nagrodę nowy licznik, który z rąk przedstawiciela dealera, Piotra Standzika, w imieniu firmy Vip-Line odebrał jeden z kierowców Vip-Line, pan Piotr Kozak.

 
Firma Vip-Line użytkuje pojazdy Mercedes-Benz od kilku lat. Wybór ten jest podyktowany priorytetami biznesowymi: bezpieczeństwem i komfortem przejazdów oferowanych klientom. Dlatego vany wyposażone są w liczne systemy wspomagające bezpieczną jazdę, takie jak ADAPTIVE ESP®, ABS, EBV, BAS i ASR, hamulce tarczowe przy wszystkich kołach i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa przy każdym fotelu. O komfort pasażerów dbają wygodne fotele z możliwością wielu ustawień, klimatyzacja i pneumatyczne zawieszenie tylnej osi. Dodatkowo funkcjonalna przestrzeń załadunkowa pozwala na zabranie niezbędnego bagażu. Drugi z Mercedesów należących do firmy, Sprinter, ma szansę niedługo dogonić  długodystansowca Vito, bowiem jego roczny przebieg wynosi ok. 200 tys. km. 

 

Kontakt:
Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com