10
września
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Nagroda „Samochód Dostawczy Roku 2012” dla Sprintera

Puchar w postaci okolicznościowego kufla z wygrawerowanym tytułem „Samochód Dostawczy Roku 2012” do rąk szefa działu aut dostawczych, Grzegorza Sawickiego. Ta prestiżowa nagroda przyznana została Sprinterowi w czerwcu br. Sprinterowi przez najważniejsze polskie czasopisma branżowe – „Samochody Specjalne”, „Ciężarówki”, „Polski Traker” i „Vanekstra”. Przewodniczący jury, Wojciech Karwas,  gratulował tytułu i życzył jeszcze większych sukcesów sprzedażowych.


Jury oceniało Sprintera i jego 6 rywali w 6 kategoriach, takich jak zużycie paliwa, funkcjonalność czy właściwości jezdne. Van z gwiazdą pokonał konkurencję w 5 z 6 ocenianych kategorii.


„Bardzo cieszymy się, że nasz flagowy produkt jest tak dobrze oceniany nie tylko za granicą, ale i w kraju” – komentuje Grzegorz Sawicki – „Duże zainteresowanie ze strony Klientów, z jakim spotyka się ten model,  wynika z jego szczególnych właściwości, które zostały po raz kolejny potwierdzone przez ekspertów”.


Sprinter jest już laureatem wielu nagród, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Poza stowarzyszeniem DEKRA, która uznała go za najbardziej niezawodny samochód dostawczy, otrzymał tytuł „Najlepszy pojazd użytkowy” w kategorii do 3,5 tony prestiżowego wydawnictwa ETM, a także polską nagrode  „Samochód Flotowy Roku 2012” magazynu „Flota”.