14
marca
2014
|
01:00
Europe/Warsaw

Nauka szermierki ze złotymi medalistami i… Mercedesem!

Wszyscy zainteresowani szermierką będą mogli już w sobotę, 15 marca skorzystać z darmowej lekcji z prawdziwymi mistrzami tej dyscypliny. Mercedes-Benz oraz Fundacja Akademia Integracji zapraszają do Łomianek, gdzie tajniki tego sportu przedstawią mistrzowie paraolimpijscy. Zaproszone są dzieci i osoby dorosłe – zarówno pełno-, jak i niepełnosprawne.

Mercedes-Benz stale wspiera polskich sportowców. Z tej okazji 15 marca, Fundacja Akademia Integracji otrzyma przystosowane do transportu osób niepełnosprawnych Vito, które posłuży do organizowania pokazów szermierczych w szkołach w całym kraju.

Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali specjalne atrakcje dla osób zainteresowanych tym elitarnym sportem. Podczas dnia otwartego w Autoryzowanym Salonie i Serwisie Mercedes-Benz, Auto Idea w Łomiankach, wszyscy odwiedzający będą mieli okazję poznać podstawy szermierki – zarówno w wersji klasycznej, jak i na wózkach. Szkolenie poprowadzą medaliści paraolimpijscy: Grzegorz Pluta, Arkadiusz Jabłoński, Radosław Stańczuk i Stefan Makowski. Goście będą mogli przebrać się w profesjonalne stroje szermiercze, a także nauczyć się właściwej postawy oraz techniki wyprowadzania ciosów. Zaproszenie skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Odbywające się w Łomiankach i innych salonach Mercedes-Benz w całej Polsce Dni Otwarte oznaczają także ucztę dla miłośników motoryzacji. Po raz pierwszy w Polsce publicznie zaprezentują się dwa pojazdy spod znaku Gwiazdy: Nowa Klasa C oraz Klasa GLA. Goście będą mieli okazję dokładnie obejrzeć oba modele oraz dowiedzieć się wszystkiego na ich temat.

Fundacja Akademia Integracji promuje aktywny tryb życia wśród dzieci – zwłaszcza tych niepełnosprawnych. Przedstawiciele fundacji, do których należą również polscy medaliści paraolimpijscy, organizują pokazy pojedynków szermierczych w szkołach w całej Polsce. Biorące udział w prezentacjach dzieci mogą samemu poznać podstawy tego emocjonującego sportu, który może stać się dla nich nową pasją. Przekazany Fundacji Mercedes-Benz Vito to pojazd przystosowany do jej specyficznych potrzeb. Jeździć nim będą pełno- i niepełnosprawni organizatorzy projektu wraz z licznym niezbędnym do organizacji pokazów sprzętem.