18
stycznia
2011
|
01:00
Europe/Warsaw

Nowa darmowa aplikacja dla systemu FleetBoard (zarządzanie flotą)

Spółka Daimler FleetBoard jest pierwszym dostawcą rozwiązań telematycznych oferującym aplikacje do zarządzania i analizowania operacji floty przystosowane do iPhone-a i iPad-a firmy Apple. Umożliwia to całodobową kontrolę nad pojazdami ciężarowymi dostawczymi oraz przeprowadzanie analizy operacyjnej ostatniego kursu.
"To będzie najlepsze narzędzie do zarządzania dostępne na rynku usług logistycznych" - mówi Herbertus Kobernuss, dyrektor firmy Kobernuss z Uelzen, używającej nową aplikację.  "Moi dyspozytorzy mają mobilny dostęp do pojazdów i używają aplikacji kilka razy dziennie. Technologia działa perfekcyjnie - jestem z niej bardzo zadowolony."


Operatorzy flot przykładają coraz większa wagę do całodobowej kontroli nad efektywnością kosztową swoich flot - potrzebują stałej komunikacji z każdym pojazdem. FleetBoard transmituje informacje o pojeździe i przebiegu kursu przez sygnał radiowy, podczas gdy pojazd jest w drodze. Sygnał zabezpiecza hasło. Na podstawie tych danych, program komputerowy pozwala na oszacowanie kosztów zużycia benzyny i serwisowania, ale także pozwala na redukcję emisji CO2 w samochodach użytkowych już w ciągu pierwszych trzech miesięcy korzystania. Co więcej, usługa pozwala na zintegrowaną kontrolę pracy kierowcy i pojazdu nawet w ramach najbardziej skomplikowanych operacji. Coraz więcej operatorów i dyspozytorów korzysta z tych rozwiązań. Gdziekolwiek pojazdy się znajdują, aplikacja zarządzania flotą dostarcza informacje o przebiegu kursu, jego zgodności z rozkładem i o ewentualnych działaniach, które należy podjąć.


Dyspozytorzy mogą w każdej chwili wysyłać kierowcom wiadomości tekstowe, umożliwiając im szybkie przyjmowanie zleceń, zachowując kontrolę nad pozostałym czasem "za kółkiem". Dodatkowo, najnowszy FleetBoard daje dostęp do wszelkich instrukcji, raportów i wiadomości.


Korzystanie z nowej aplikacji jest konwencjonalne i możliwe we wszystkich pojazdach wyposażonych we FleetBoard i posiadających umowę na obsługę systemu. Nowa aplikacja może zostać ściągnięta w wirtualnym sklepie firmy Apple - App-Store - w pełni za darmo i natychmiastowo.


O systemie FleetBoard

Daimler FleetBoard GmbH jest liderem na europejski rynku usług telematycznych dla pojazdów użytkowych. Ofertę terminali i usług kieruje do managerów, dyspozytorów oraz kierowców ciężarówek, autobusów i pojazdów dostawczych wszystkich marek. FleetBoard to rozbudowywany od kilku lat system zarządzania flotą, pozwalający zwiększyć jej efektywność i przejżystość. Łatwa w użyciu technologia pomaga kierowcom w codziennym użytkowaniu. Ta w pełni należąca do koncernu Daimler jednostka posiada swoją siedzibę w Stuttgarcie, przechodziła testy DEKRA oraz posiada certyfikat jakości zgodny ze standardem DIN EN ISO 9001:2008. Od swojej premiery rynkowej w roku 2000, w system Fleetboard wyposażono ponad 75.000 pojazdów należących przez 1700 klientów. FleetBoard zatrudnia ponad 200 osób i działa na rynkach: europejskim, brazylijskim, południowoafrykańskim oraz bliskowschodnim.