Warszawa,
19
kwietnia
2017
|
16:03
Europe/Warsaw

Nowa inwestycja Mercedes-Benz w Polsce!

11 kwietnia 2017 r. w Emilianowie została zainagurowana budowa nowego punktu Mercedes-Benz Trucks. Będzie to najbardziej zaawansowany technologicznie, o największej pojemności oraz wydajności autoryzowany serwis samochodów ciężarowych Mercedes-Benzw Polsce. Jest to już kolejna inwestycja przeprowadzana przez koncern Daimler AG na terenie naszego kraju.

Nowy obiekt będzie spełniać wszystkie najnowsze standardy serwisowe,a ponad to będzie charakteryzował się wysoką wydajnością, zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, a także ma imponować swoją pojemnością. Powstanie on w Emilianowie pod Warszawą. Inwestor – Mercedes-Benz Polska oraz generalny wykonawca – IDS BUD S.A., zakończenie budowy planują na koniec 2017 roku, a przeniesienie działalności
z obecnie wynajmowanego terenu przy ul. Inowłodzkiej do własnej siedzibyw Emilianowie ma odbyć się na początku 2018 roku.

Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie się rozwija, przez co zyskuje na znaczeniu dla Mercedes-Benz. Według danych Eurostatu 25 procent przychodu w branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dealerskiej. Nie jest to z pewnością ostatnia inwestycja Daimlera, jeśli chodzio usługi serwisowe w Polsce – mówi Przemysław Rajewski, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Trucks.

Decyzja o lokalizacji serwisu w Emilianowie nie jest przypadkowa. Jest on położony blisko trasy S8, to sprawia, że dojazd będzie wygodny i szybki,a jednocześnie łatwo dostępny dla poruszających się tranzytem kierowców do krajów nadbałtyckich. Punkt będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi pojazdów ciężarowych, doskonale wyszkoloną załogę, ponadto magazyn części zamiennych, magazyn opon, myjnię, a w części przeznaczonej dla klientów strefę, w której kierowcy będą mogli odpocząć, a nawet przenocować w wygodnych pokojach. Chcemy zapewnić najlepsze warunki zarówno naszym pracownikom, jak
i kierowcom – dodaje Wojciech Wilusz Kierownik Serwisu Samochodów Ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa.

Jest to kolejna inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce. W tym roku został już otwarty nowy obiekt TruckStore w Nadarzynie pod Warszawą, który zajmuje się sprzedażą używanych samochodów ciężarowych.

Aktualna lokalizacja serwisu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa:

ul. Inowłodzka 5
03-237 Warszawa