03
września
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Nowa Klasa V z pakietem AMG - sportowy styl w segmencie vanów

Podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (15-27 września) Mercedes-Benz zaprezentuje Klasę V z nowymi elementami wyposażenia, które dodatkowo podkreślają indywidualny charakter modelu i jego atrakcyjność w oczach nowych grup odbiorców. W pierwszym kwartale przyszłego roku Klasa V będzie dostępna z pakietem AMG, obejmującym nowe zderzaki i spojler na klapie tylnej, charakterystyczne osłony progowe, a także 19-calowe obręcze AMG z lekkich stopów. Jego wyrazista stylizacja nawiązuje do sportowych modeli Mercedes-AMG i kładzie jeszcze mocniejszy akcent na unikalny design Klasy V oraz jej dynamizm. Równocześnie bogate wyposażenie z zakresu komfortu można będzie uzupełnić o niedostępne wcześniej dodatki: panoramiczny dach, obszerną konsolę środkową ze zintegrowaną lodówką i podświetlanymi diodowo pojemnikami na napoje, dwa uchwyty na iPada oraz wentylację i ogrzewanie tylnych siedzeń.

 

Tym samym Mercedes-Benz oferuje wymagającym klientom jeszcze szersze możliwości dostosowania Klasy V do ich potrzeb - jako prywatnej lub służbowej salonki.

 

Po raz pierwszy van Mercedes-Benz będzie oferowany z pakietem AMG. Już w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie, producent ze Stuttgartu przedstawił zwiastun linii AMG i nowych elementów wyposażenia wraz z prototypem Vision-e. „Koncepcyjny model wzbudził zdecydowanie pozytywne reakcje. Nasi klienci lubią mieć coś »ekstra«. Potwierdzają to zresztą ich zamówienia. Większość nabywców decyduje się na zakup Klasy V z licznymi ekskluzywnymi opcjami” - mówi Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz. „To wszystko potwierdza, że Klasa V na nowo zdefiniowała segment vanów - jako wysokiej jakości, komfortowy, ekstremalnie funkcjonalny i dynamiczny samochód osobowy mieszczący do ośmiu osób. Teraz, dzięki linii AMG, możemy dotrzeć do nowych grup docelowych, poszukujących dodatkowego ładunku indywidualizmu i jeszcze bardziej emocjonującego wyglądu”.

 

Klasa V z pakietem AMG - indywidualizm, emocje i sportowy charakter

 

Pakiet stylistyczny AMG zdecydowanie podkreśla dynamiczną prezencję Klasy V. Obejmuje on: przedni zderzak z szerokimi wlotami powietrza, wkładami o diamentowym wzorze i chromowanymi akcentami, wyrazisty spojler oraz nakładkę tylnego zderzaka w kształcie dyfuzora, a także osłony progowe, które optycznie wydłużają sylwetkę vana. Całość uzupełniają 19-calowe obręcze AMG z lekkich stopów z siedmioma podwójnymi ramionami. Klasa V z pakietem AMG dysponuje również układem hamulcowym z 17-calowymi tarczami i zaciskami oznaczonymi napisem „Mercedes-Benz” oraz sportowym, obniżonym o 15 mm zawieszeniem z twardszymi sprężynami i amortyzatorami. Opcjonalnie dostępne jest zawieszenie AGILITY CONTROL o zmiennej sile tłumienia.

 

Także wnętrze zdradza powiązania z marką Mercedes-AMG. Po otwarciu drzwi Klasa V z pakietem AMG zwraca uwagę otworami wentylacyjnymi z chromowaną oprawą w kolorze srebrnym, nakładkami na pedały ze szczotkowanego aluminium, elementami ozdobnymi przypominającymi włókno węglowe oraz czarną podsufitką.

 

Pakiet AMG będzie oferowany dla wszystkich wersji silnikowych i nadwoziowych Klasy V oraz Klasy V AVANTGARDE.

 

Nowe elementy wyposażenia - stylowe, luksusowe i funkcjonalne

 

Wysoki poziom komfortu i funkcjonalność Klasy V można dodatkowo wzbogacić dzięki nowym elementom wyposażenia. Od września dostępna będzie opcjonalna wentylacja i ogrzewanie tylnych siedzeń. Panoramiczny dach, obszerna konsola środkowa i uchwyty na iPady pojawią się na liście dodatków w pierwszym kwartale 2016 roku.

 
Największy dach panoramiczny wśród średniej wielkości vanów 

 

Klasa V ma największy panoramiczny dach w swoim segmencie. Szklana tafla o wymiarach 1,90 x 1,12 m sprawia, że całe wnętrze jest dobrze naświetlone - a to przyczynia się do dobrego samopoczucia podróżujących. Dwuczęściowa konstrukcja składa się z elektrycznie odsuwanego okna dachowego z przodu i zamocowanej na stałe szyby z tyłu. W razie potrzeby dach można całkowicie zasłonić za pomocą dzielonej rolety. Pozwala to na komfortową pracę lub relaks w tylnej części kabiny nawet przy silnym nasłonecznieniu. Jeśli po zaparkowaniu pojazdu z otwartym dachem zacznie padać, dzięki połączeniu z czujnikiem deszczu okno dachowe zostanie automatycznie zamknięte i uchylone, chroniąc w ten sposób kabinę. Za sterowanie dachem oraz roletą odpowiadają przełączniki znajdującej się na górnych konsolach w przedniej i tylnej części wnętrza.

 

Obszerna konsola środkowa ze zintegrowaną lodówką i podświetlanymi diodowo pojemnikami na napoje oraz uchwyty na iPada z tyłu

 

Komfort podróżujących zwiększa również obszerna konsola środkowa z tapicerowanym podłokietnikiem. Zaopatrzono ją w kilka praktycznych schowków, dwa uchwyty na napoje z przodu, dwa podświetlane diodowo termouchwyty na napoje z tyłu, pięciolitrową lodówkę, a także w interfejsy USB, gniazdo kart SD oraz gniazdka 220 V i 12 V, ułatwiające korzystanie z urządzeń mobilnych. Nawet dalekie podróże czyni to bardziej relaksującym i przyjemnym doświadczeniem.

 

Opcjonalne wyposażenie Klasy V obejmuje uchwyty na iPada wbudowane w oparcia przednich foteli. Przymocowany do nich tablet można ładować, pochylać i obracać o 90 stopni. Wszystkie gniazda, np. słuchawkowe, są w pełni dostępne, a gniazdo zasilania wbudowano w fotel. Pozwala to na optymalne korzystanie z iPada. Ładowanie dodatkowych urządzeń umożliwia zintegrowany z uchwytem port USB.

 

Sukces Klasy V - linia AVANTGARDE cieszy się szczególną popularnością

 

Od chwili wprowadzenia na rynek „Mercedes wśród vanów” osiągnął prawdziwy sukces. W pierwszym roku znalazł o 25% więcej nabywców niż poprzednie Viano w ciągu 12 miesięcy od chwili rozpoczęcia sprzedaży we wrześniu 2003 r. W pierwszym półroczu 2015 roku popularność nowego modelu wzrosła o 36%, z 11,2 do 15,2 tys. sztuk. Dzięki nowym elementom wyposażenia Mercedes-Benz oferuje klientom jeszcze większe możliwości indywidualnej konfiguracji ich Klasy V. Już teraz nabywcy mają do wyboru linię wyposażenia AVANTGARDE, pakiet sportowy wyposażenia nadwozia oraz pakiet stylizacyjny wnętrza, a także szeroką gamę opcji - w tym innowacyjne wśród vanów elementy, takie jak osobno otwierana tylna szyba, aktywny asystent parkowania Active Parking Asisst czy pakiet asystenta jazdy (zawiera układy: antykolizyjny COLLISION PREVENTION ASSIST, monitorowania martwego pola Blind Spot Assist, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Keeping Assist oraz system bezpieczeństwa prewencyjnego PRE-SAFE®). Dostępne są również: dwa rozstawy osi, trzy długości nadwozia, trzy wersje silnikowe oraz stały napęd na cztery koła 4MATIC.

 

Ta różnorodność i wysoki poziom komfortu połączone z doskonałą funkcjonalnością w decydującym stopniu przyczyniły się do natychmiastowego sukcesu Klasy V. Szczególnie popularne okazały się ekskluzywne opcje wyposażenia oraz linia AVANTGARDE, którą wybiera niemal połowa klientów. Standardowo oferuje ona elementy takie jak osobno otwierana tylna szyba, skórzana tapicerka, nastrojowe oświetlenie kabiny czy reflektory w technologii LED z inteligentnym systemem oświetlenia ILS. 

 

Kontakt: 

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23,
aleksander.rzepecki@daimler.com