Warszawa,
10
października
2019
|
13:00
Europe/Warsaw

Nowe Actrosy w Grupie Raben

Podsumowanie

1 października w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa w Emilianowie odbyło się uroczyste przekazanie pierwszego z dziesięciu nowych Actrosów, zamówionych przez Grupę Raben

Nowy Actros coraz mocniej wkracza na polskie drogi, a wśród jego zalet przedsiębiorstwa wymieniają nie tylko niskie spalanie, ale niespotykany dotąd w segmencie poziom bezpieczeństwa. Zastosowane w najnowszym modelu rozwiązania, takie jak Active Brake Assist 5, system kamer i wyświetlaczy zastępujących lusterka zewnętrzne MirrorCam czy udoskonalony asystent martwego pola, wspierają kierowcę i znacznie zmniejszają ryzyko wypadku. Te właśnie walory okazały się przekonujące dla największego polskiego operatora logistycznego – Grupy Raben, która zamówiła łącznie 10 nowych Actrosów.

Nasze firmy – Grupę Raben i Mercedes-Benz Trucks Polska – łączy wieloletnia współpraca na wielu obszarach biznesu transportowego – mówił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska podczas uroczystego przekazania kluczyków do pierwszego z 10 nowych Actrosów. – Grupa Raben jest nie tylko naszym klientem, kupującym samochody, ale i dostawcą, realizującym przewozy dla naszych fabryk. Jest dla nas również strategicznym partnerem w wielu projektach dotyczących przyszłościowych rozwiązań dla transportu, których celem jest zwiększanie ekonomiczności i bezpieczeństwa flot, a także zmniejszanie wpływu na środowisko. Bardzo dziękuję za ten wkład i cieszę się na dalszą naszą współpracę.

Uwzględniając najnowsze zamówienie, we flocie Grupy Raben będzie niebawem jeździć prawie 450 Mercedesów. Pierwszego nowego Actrosa odebrał w Emilianowie Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transportz Grupy Raben: Bardzo się cieszymy, że we flocie Raben będą jeździć prawdziwe samochody przyszłości, dostarczone przez naszego niezawodnego partnera – Mercedes-Benz Trucks Polska. Ich wyposażenie pozwala aktywnie odciążyć kierowcę, chronić pojazd i ładunek oraz zwiększać ekonomiczność jazdy. To zalety nie do przecenienia, jednak dla nas najbardziej liczy się to, że nowe ciągniki dzięki innowacyjnym, przełomowym rozwiązaniom zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Z kolei Grzegorz Radomyski, dyrektor sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks Warszawa, podkreślił: Zarówno dla mnie, jak i całego mojego zespołu sprzedaż samochodu ciężarowego klientowi to nie koniec,a zaledwie początek dobrej współpracy. Mercedes-Benz Trucks Warszawa chce nie tylko poruszać biznes swoich klientów, ale i mieć realny wpływ na funkcjonowanie ich firm. Każdy kolejny zakup to potwierdzenie jakości naszej pracy, zaufania, jakim obdarzyli nas klienci, a także dowód na to, że możemy pochwalić się najlepszym produktem i serwisem na rynku.

Nowe Actrosy Grupy Raben są wyposażone w silniki najnowszej generacji OM 471 o mocy 450 KM i momencie obrotowym 2200 Nm oraz najnowszą wersję inteligentnego tempomatu Predictive Powertrain Control InterUrban. Wyróżniają się też zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Największą nowością jest system kamer MirrorCam, które w nowych Actrosach zastępują lusterka zewnętrzne, zapewniają lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu, a dodatkowo pozwalają obniżyć zużycie paliwa. W standardowym wyposażeniu znajdują się także takie rozwiązania jak: system stabilizujący jazdę, asystent pasa ruchu czy asystent wspomagania koncentracji i oświetlenie Follow-me-Home.W pojazdach zastosowano również najnowszą generację systemu Active Brake Assist 5, wspomagającego hamowanie, oraz system Active Drive Assist zwiększający komfort prowadzenia i bezpieczeństwo. Dodatkowo kierowcęw czasie jazdy wspomaga asystent martwego pola, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system stabilizujący tor jazdy naczepy oraz automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu.