18
lutego
2015
|
01:00
Europe/Warsaw

Nowe systemy multimedialne w Klasie E

Mercedes-Benz wzbogaca ofertę Klasy E na rok modelowy 2015 o kolejne nowości. Największą z nich jest nowa generacja systemów multimedialnych z podłączeniem do internetu, zaawansowaną nawigacją oraz wygodnym interfejsem, pozwalającym korzystać z wszechstronnych możliwości nowoczesnej komunikacji.

Nowa generacja telematyki zapewnia Mercedesowi czołową pozycję w dziedzinie technologii multimedialnych i stanowi odpowiedź na intensywny rozwój świata komunikacji. Nowoczesny system COMAND Online, połączony z telefonem komórkowym przez Bluetooth® z opcją transmisji danych, pozwala bez ograniczeń surfować po internecie na postoju. Podczas jazdy zapewnia swobodny dostęp do aplikacji i usług Mercedes-Benz, takich jak radio, wyszukiwarka czy serwisy społecznościowe.

Standardowo Klasa E jest wyposażona w interfejs Bluetooth®, który pozwala połączyć telefon komórkowy z systemem pokładowym, oraz zestaw głośnomówiący. Na życzenie dostępne jest również nowe, szybkie połączenie mobilne LTE, zapewniające szerokopasmowy dostęp do internetu z prędkościami pobierania do 300 Mbps i ściągania do 75 Mbps - znacznie wyższymi od oferowanych w sieci 3G. W rezultacie, poza wygodnym prowadzeniem rozmów telefonicznych, możliwe jest także korzystanie z MMS-ów, rozmów wideo, radia HD czy funkcji mobilnej telewizji.

Tak jak dotychczas, nabywcy Klasy E mają do wyboru trzy systemy multimedialne. Standardowy Audio 20 CD może być uzupełniony o zestaw instalacyjny nowej nawigacji Garmin® MAP PILOT. Alternatywnie dostępny jest system COMAND Online z pojedynczym napędem DVD oraz kolorowym ekranem o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wyświetlającym imponujące animacje oraz efekty 3D.

Audio 20 CD - teraz z nową, opcjonalną nawigacją

System multimedialny Audio 20 CD dysponuje radiem z dwoma tunerami, dekoderem informacji o ruchu drogowym, napędem CD/MP3, komunikacją Bluetooth® z funkcją kopiowania książki adresowej z telefonu komórkowego, zintegrowanym z główną jednostką interfejsem multimedialnym dla urządzeń iPhone® lub iPod®, dwoma portami USB oraz gniazdem kart SD.

Opcjonalny system nawigacji Garmin® MAP PILOT - nowość w Klasie E - przechowuje mapy na karcie SD. To sprawdzone rozwiązanie firmy Garmin z atrakcyjnym interfejsem, pozwalające na trójwymiarową prezentację budynków oraz korzystanie z tras pobranych drogą internetową. Nawigację można obsługiwać za pośrednictwem kontrolera lub głosowo, poprzez zintegrowany system Integrated Speech Dialog System (SDS), zawierający funkcję czytania komunikatów Text-to-Speech (TTS).

 
COMAND Online - kompleksowy system multimedialny

Na życzenie Klasa E dostępna jest z systemem multimedialnym COMAND Online z jednopłytowym napędem DVD. Łączy on szeroki zakres funkcjonalności: nawigację, telefon, system audio, odtwarzacz wideo oraz przeglądarkę internetową, i wyróżnia się wyjątkowo intuicyjną obsługą. Nawigacja z realistycznym obrazem map topograficznych i trójwymiarowymi modelami miast pracuje wyjątkowo sprawnie dzięki zintegrowanej przestrzeni dyskowej o pojemności 200 GB, a trzyletnie bezpłatne aktualizacje pozwalają bez obaw poruszać się nawet tam, gdzie sieć drogowa intensywnie się rozwija. Oprogramowanie nawigacji ma funkcję przechowywania, importowania i wyświetlania własne punkty POI.

Live Traffic - najbardziej dokładne informacje o ruchu drogowym

Bezpłatny, trzyletni abonament obejmuje również usługę Live Traffic, która pomaga wytyczyć optymalną trasę i precyzyjnie podaje czas dojazdu w oparciu o dokładne informacje na temat aktualnej sytuacji drogowej. W tym celu Live Traffic śledzi natężenie ruchu oraz sytuację na drogach z wielu źródeł i pobiera je przez internet, za pomocą modułu komunikacyjnego ze zintegrowaną kartą SIM. System na bieżąco informuje kierowcę o ewentualnych opóźnieniach, ich przyczynach lub konieczności objazdu jedną z sugerowanych tras. Usługa dostępna jest nie tylko w Niemczech, ale i w wielu innych europejskich krajach.

Za multimedia odpowiada wbudowany odtwarzacz DVD, radio oraz interfejsy pozwalające na podłączanie zewnętrznych urządzeń. System COMAND Online dysponuje również funkcją sterowania głosowego LINGUATRONIC z obsługą nagłośnienia, telefonu, nawigacji, wyszukiwarki muzyki, a także aplikacji internetowych Mercedes-Benz. LINGUATRONIC rozpoznaje adresy dyktowane jednym ciągiem - miasto, ulicę i numer domu bez przerwy. I tu komunikację ułatwia funkcja syntezatora mowy Text-to-Speech, czytająca komunikaty drogowe oraz osobiste wiadomości tekstowe.

Ostatnią w kolejności, ale nie najmniej ważną nowością w gamie Klasy E na rok modelowy 2015 jest model E 220 BlueTEC 4MATIC. Jego 4-cylindrowy turbodiesel o pojemności 2,1 litra generuje moc 125 kW (170 KM) i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywanego na koła obu osi.