10
sierpnia
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Nowe Vito dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Przystanku Woodstock

Mercedes-Benz od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas XVIII Festiwalu Przystanek Woodstock gwiazdy wożone były eleganckimi vanami ze srebrną gwiazdą na masce. Była to też okazja do przekazanie Jurkowi Owsiakowi kluczyków do nowiutkiego Vito.

Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała od Mercedes-Benz prezent szczególny: nowe Vito 116 kbi. Kluczyki od Aleksandra Rzepeckiego, przedstawiciela Mercedes-Benz Polska odebrał osobiście Jurek Owsiak, założyciel i Prezes Fundacji WOŚP.

„Samochód ten będzie nam służył nie tylko do przewożenia VIPów na Woodstocku. Przede wszystkim będzie on potrzebny Fundacji na co dzień, do przygotowywania kolejnego Finału WOŚP, czy do obsługi Ogólnopolkiego Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować” - tłumaczy Owsiak – „Coroczny Finał to ciężka praca wielu ludzi, którzy do wykonywania zadań potrzebują dobrych i niezawodnych samochodów. Jest to niezbędne, abyśmy mogli skutecznie organizować Finał oraz prowadzić szkolenia z zakresu udzielania pomocy, co ma przecież na celu ratowanie życia i zdrowia.”

Vito nie jest pierwszym Mercedesem w służbie WOŚP. Poza pracującymi dla niej na codzień Sprinterami, na Przystanku Woodstock goście festiwalowi wożeni byli eleganckimi vanami Viano oraz Vito.

Przystanek Woodstock to największa impreza plenerowa w Polsce. Jest podziękowaniem WOŚP dla tysięcy wolontariuszy zbierających co roku pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci. Podczas festiwalu na którym występują gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej, można spotkać również artystów, dziennikarzy, działaczy społecznych, wybitne osobistości polskiego życia publiczne, a w tym roku również Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Republiki Federalnej Niemiec. Według szacunków organizatora w tym roku bawiło się na nim ponad 600 tysięcy ludzi.