Warszawa,
07
czerwca
2017
|
12:47
Europe/Warsaw

Nowi fani Actrosa!

Mercedes-Benz Polska przedstawia najnowszą serię filmów „Świat Truckera”. Po świecie kierowców samochodów ciężarowych Tomasza Kuchara oprowadzać będzie Maciej „Tkaczykowski” Tkaczyk. Trzy odcinkową serię można będzie obejrzeć na portalu „RoadStars”.

Maciej Tkaczyk siadając za sterami Actrosa ukazuje doświadczonemu kierowcy rajdowemu i wyścigowemu, Tomaszowi Kucharowi codzienne życie kierowcy samochodu ciężarowego. W każdym odcinku, Panowie przedstawiać będą wyzwania, które towarzyszą truckerowi oraz jakie rozwiązania przygotowane na nie ma Mercedes-Benz. Niskie koszty całkowite, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pełne wykorzystanie pojazdu - trzy filary RoadEfficiency, a każdy epizod poświęcony jest jednemu z nich.

Musze przyznać, ze bardzo mi się podoba świat truckerski. Cieszę się, że moim przewodnikiem był Maciek, który dużo mnie nauczył i pokazał jak ciężka jest to praca – mówi Tomasz Kuchar, aktualny Mistrz Polski w Rallycrossie, jeden z prowadzących serię „Świat Truckera”. Samochody ciężarowe to kompletnie inna bajka niż moja „rallycrossówka”, a Mercedes-Benz Actros jest po prostu kosmiczny. Mam teraz nową pasję!

W serii filmów „Świat truckera” główną rolę odgrywa Mercedes-Benz Actros 1851 LS z 510-konnym silnikiem najnowszej generacji, sprzężonym z zautomatyzowaną skrzynią biegów typu Mercedes PowerShift 3.

Ponadto wyposażony jest on w najnowsze systemy bezpieczeństwa, między innymi w Active Break Assist 4, Asystenta Martwego Pola, a także w usługę Mercedes-Benz Uptime.

Prowadzącymi serię są Maciek „Tkaczykowski” Tkaczyk, polski bloger, opisujący codzienne życie kierowcy ciężarówki, w sposób żartobliwy i przyjemny dla odbiorcy oraz Tomasz Kuchar, czołowy polski kierowca rajdowy i wyścigowy, Mistrz Polski w Rallycrossie, od wielu lat propagujący bezpieczną jazdę.

Premiera nowego odcinka w każdą środę czerwca! Filmy będą dostępne do obejrzenia na portalu RoadStars i Facebooku Mercedes-Benz Trucks Polska

https://roadstars.mercedes-benz.com/pl_PL/home.html 
https://www.facebook.com/MercedesBenzTrucksPolska