24
sierpnia
2010
|
02:00
Europe/Warsaw

Nowość na IAA: Actros Edition Black Liner/White Liner: Mercedes-Benz Actros w najdoskonalszej postaci

Samochód ciężarowy z gwiazdą do transportu dalekobieżnego w najbardziej eleganckiej i najpiękniejszej formie to Actros Edition Black Liner i White Liner. Z zewnątrz w doskonałej szacie, od lakieru metalizowanego po dekoracyjne szerokie pasy, wewnątrz z perfekcyjnym wyposażeniem, od specjalnych foteli skórzanych aż po system  Active Brake Assist  - nowy Mercedes-Benz Actros w limitowanej edycji prezentuje się w najdoskonalszej postaci.

Nadwozie Actrosa Edition: samochód ciężarowy klasy ekstra

Już samym wyglądem zewnętrznym nowy Actros zwraca uwagę, że  niewątpliwie jest to samochód ciężarowy klasy ekstra: Nadwozie pokryte lakierem w kolorze diamentowej bieli (Actros White Liner) lub czerni obsydianu  (Actros Black Liner) ma kabinę kierowcy ozdobioną dodatkowo dwoma szerokimi, biegnącymi pionowo pasami w eleganckiej szarości. Osłony lusterek z chromowanymi wstawkami (Actros Black Liner) lub lakierowane na biało (Actros White Liner), stopnie wykonane ze stali szlachetnej (Actros Black Liner) lub pokryte czarnym  lakierem (Actros White Liner), czarne (Actros White Liner) lub chromowane osłony reflektorów (Actros Black Liner), światła dzienne w technologii diod LED oraz światła pozycyjne również w technologii LED są zaakcentowaniem charakterystycznego wyglądu samochodu. Nazwa edycji oraz emblemat na drzwiach podkreślają szczególny charakter  nowej edycji Actrosa. (Dodatkowo Actros w wersji White Liner jest wyposażony w stalowe obręcze kół lakierowane na czarno).


Wnętrze Actros Edition: spełnienie marzeń kierowców

Wnętrze nowego Actrosa jawi się jako urzeczywistnienie marzeń kierowców.   Brązowe klimatyzowane skórzane fotele i skórzane obicie drzwi ze specjalnym stebnowaniem, kierownica pokryta skórą oraz skórzane podłokietniki tworzą atmosferę elegancji. Ze skóry jest wykonany również dywanik pośrodku oraz wykładzina otwartego schowka w górnej części kokpitu. Elementy części podokiennej i wokół dysz wentylacyjnych wykonano ze szlachetnego drewna w kolorze czarnym matowym. Brązowe dywaniki z weluru są dopełnieniem wrażenia komfortu, elegancji i przytulności.

Pozostałe elementy wyposażenia standardowego, takie jak klakson na sprężone powietrze, podświetlana gwiazda Mercedesa, osłona przeciwsłoneczna, elektrycznie podnoszony i odsuwany dach, elektrycznie obsługiwane rolety na szybie przedniej, automatyczna klimatyzacja, oświetlenie typu Ambiente i lodówka, w doskonały sposób łączą komfort, funkcjonalność i estetykę. Opcjonalnie Actros Edition może być wyposażony w aluminiowe obręcze kół pokryte lakierem w kolorze srebrnym lub czarnym.


Bezpieczeństwo i oszczędność w wyposażeniu standardowym

Bezpieczeństwu i oszczędności poświęcono w nowej wersji  Actrosa również wiele uwagi. Bardzo bogate wyposażenie standardowe Actrosa uzupełnia w edycji Actros Edition Black Liner i White Liner między innymi system  Active Brake Assist 2 (zwany również asystentem hamowania awaryjnego), rozpoznający także nieruchome przeszkody na drodze,  asystent utrzymywania pojazdu na zadanym pasie ruchu, system stabilizujący jazdę i poduszka powietrzna przy fotelu kierowcy. Opcjonalnie dostępny jest też retarder i system utrzymywania odległości od poprzedzającego pojazdu. Owiewki i pionowe spojlery boczne za kabiną kierowcy oraz boczne aerodynamiczne osłony międzyosiowe przyczyniają się do dalszego obniżenia i tak niewielkiego zużycia paliwa. Pojazd jest także wyposażony w przygotowanie do montażu systemu  telematycznego  FleetBoard.

Mercedes-Benz dostarcza Actrosy w wersji Edition Black Liner i White Liner w połączeniu z kabiną kierowcy typu L lub Megaspace oraz wszystkimi typami silników. Równie wyjątkowa jak wyposażenie jest liczba pojazdów nowej edycji: Oferta jest ograniczona do 500 egzemplarzy.

Mercedes-Benz Actros Edition będzie miał swoją premierę pod koniec września, na targach IAA w Hanowerze.