Warszawa,
07
września
2020
|
10:05
Europe/Warsaw

Nowy obiekt TruckStore w Komornikach już otwarty

TruckStore – należąca do Daimlera europejska sieć sprzedaży używanych samochodów ciężarowych – reprezentowana jest w Polsce w dwóch lokalizacjach: podwarszawskim Nadarzynie oraz w Komornikach koło Poznania. W 2017 roku powstała nowoczesna siedziba TruckStore pod Warszawą przy trasie S8. W sierpniu 2020 roku tej samej klasy obiekt zaczął obsługiwać klientów w Komornikach, niemal tuż przy autostradzie A2.

Budowa nowego budynku, łączącego nowoczesną powierzchnię biurową oraz halę serwisową, trwała od września 2019 roku. Inwestycja została niezwykle sprawnie zrealizowana w ciągu 11 miesięcy, kosztem 1 mln euro.

– Przez ponad 10 lat, od momentu zakupu działki, na której stoi nasz nowy budynek, sprzedawaliśmy tu samochody używane w prowizorycznym obiekcie– mówi Łukasz Wojnar, zarządzający sprzedażą pojazdów używanych pod nazwą handlową TruckStore w Mercedes-Benz Trucks Polska. – Jednak po 10 latach to rozwiązanie już nie było ani rozsądne, ani zgodne ze standardami marki, którą reprezentujemy, czy wreszciez oczekiwaniami naszych klientów. Tymczasowy obiekt nie spełniał już swoich zadań – trzeba było go albo wymienić na większy i nowy, albo podjąć decyzję o budowie docelowego budynku, którego powstanie uniemożliwiłw 2008 kryzys gospodarczy.

Symboliczne wbicie łopaty na liczącej 1,62 h działce miało miejsce we wrześniu 2019 roku, a już w sierpniu 2020 roku gotowy budynek mógł przyjąć pierwszych klientów. – Bardzo nam pomogła lekka zima oraz to, że mimo lockdownu cały czas mogliśmy budować, oczywiście w innym reżimie,z całkowitym zachowaniem zasad bezpieczeństwa – mówi Łukasz Wojnar. – Na szczęście wszystkie materiały budowlane były dostępne na miejscu i nie musieliśmy ich sprowadzać z zagranicy.

Liczący ok. 600 m2 budynek składa się z dwóch połączonych części: biurao powierzchni 200 m2 oraz 400-metrowej hali serwisowej z jednym kanałem. Wszystko zostało wykonane z materiałów wysokiej jakości, zapewniających odpowiedni standard obsługi klientów i komfortowe miejsce pracy załogi. – Wzorowaliśmy się przede wszystkim na wytycznych dotyczących organizacji pracy w europejskiej sieci TruckStore, a także na doświadczeniach w naszym budynku w Nadarzynie pod Warszawą – wyjaśnia Łukasz Wojnar. Obiektw Komornikach jest jego lustrzanym odbiciem tylko w mniejszej skali, bo podwarszawski punkt pełni także funkcję centrali administracyjnej. Poza tym, z czysto pragmatycznych powodów, mamy tu mniejszą halę serwisową, ponieważ niecały kilometr stąd działa autoryzowany serwis MB Poznań i jeśli zachodzi konieczność naprawy, współpracujemy z nim.

Budowę obiektu w Komornikach prowadziło poznańskie przedsiębiorstwo Neo-Bud, a za prace projektowe odpowiadała firma Easy Project równieżz Poznania. – W imieniu naszej spółki za koordynację całego przedsięwzięcia odpowiadała Zuzanna Syrek, bez której kompetencji i zaangażowaniaz pewnością nie udałoby się przeprowadzić całej inwestycji tak sprawnie – podkreśla Łukasz Wojnar. – Jej również zawdzięczamy, że powierzchnia biurowa zyskała akcenty estetyczne, które sprawiają, że wnętrze i pracaw nim są przyjemniejsze.

Należąca do Daimler AG sieć TruckStore to europejski lider w dziedzinie handlu używanymi samochodami ciężarowymi. Działa łącznie w 24 lokalizacjach w 13 europejskich krajach. Istotnym elementem działalności jest strona internetowa truckstore.com w 12 językach, na której można przeszukiwać zasoby pojazdów dostępnych w całej Europie. Sieć dysponuje średnio ok. 5 tys. dostępnych samochodów ciężarowych. Na stronie internetowej można się zapoznać się ze szczegółowym opisem każdegoz nich, obejrzeć zdjęcia oraz uzyskać poradę eksperta i zamówić pojazd. TruckStore handluje samochodami użytkowymi wszystkich marek, we wszystkich przedziałach wiekowych i zapewnia na nie gwarancję adekwatną do realnego stanu zużycia.