Warszawa,
08
maja
2020
|
13:51
Europe/Warsaw

Nowy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” – tym razem o klasycznych Mercedesach

W sieci jest już dostępny kolejny odcinek podkastu Mercedes-Benz Polska pt. „Pół godziny z gwiazdą” – tym razem na temat klasycznych pojazdów z gwiazdą. Nowa gospodyni programu, dziennikarka radiowa Dagmara Kowalska rozmawia z Małgorzatą Przebindowską, Prezydentem Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska, oraz z Romanem Dębeckim, dziennikarzem motoryzacyjnym i członkiem Klubu. Goście z czułością opowiadają o zabytkowych autach, które są nieodłączną częścią naszej historii, o cierpliwości przy renowacji i o tym, ile zabytkowych Mercedesów warto posiadać.

Audycja „Pół godziny z gwiazdą” odpowiada na rosnącą popularność podkastów, które stały się cenionym formatem informacyjnym i rozrywkowym, a w dodatku można słuchać ich w dowolnym miejscu. „Pół godziny z gwiazdą” to autorska audycja Mercedes-Benz Polska, adresowana zarówno do motoryzacyjnych pasjonatów, jak i do tych, którzy po prostu chcą dowiedzieć się więcej o samochodach z gwiazdą – i o samochodach w ogóle.

Po pierwszej serii trzech odcinków prowadzonych przez dziennikarza Rafała Jemielitę w rolę gospodarza wcieliła się Dagmara Kowalska, doświadczona dziennikarka radiowa znana m.in. z Chillizet i konferansjerka. W najnowszym odcinku o klasykach Mercedesa prowadząca odbywa sentymentalną podróż w czasie z udziałem Małgorzaty Przebindowskiej, Prezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska, oraz Romana Dębeckiego, dziennikarza motoryzacyjnego, miłośnika marki i członka Klubu. Goście wspólnie przybliżają magiczny świat klasycznych aut z gwiazdą. W końcu historia motoryzacji zaczyna się właśnie od producenta ze Stuttgartu. „Gdyby nie dokonania przeszłości, nie byłoby teraźniejszości” – mówi na wstępie Dagmara Kowalska.

Sięgając po barwne anegdoty, goście programu odpowiadają m.in. na pytania, ile zabytkowych Mercedesów warto posiadać, czego powinny wystrzegać się partnerki i partnerzy kolekcjonerów klasycznych aut oraz co to są „plastiki”. Małgorzata Przebindowska i Roman Dębecki wspólnie podsumowują też trwającą 20 lat historię Klubu Zabytkowych Mercedesów – jednej z nielicznych takich organizacji na świecie, którym przewodniczy kobieta. Cała rozmowa składa się na niepowtarzalną opowieść o pasji, która łączy pokolenia.

Podkast jest dostępny pod adresem:

Souncloud: https://soundcloud.com/user-421742932/klasyki-mercedesa

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3HK9Ht48GRxwxF0hD8OjYb

iTunes: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/klasyki mercedesa/id1491733124?i=1000473963883