Warszawa,
22
lutego
2018
|
09:11
Europe/Warsaw

Operator logistyczny Hegelmann przyjmuje tysięcznego Actrosa

500 kolejnych pojazdów zostało już zamówionych

Grupa Hegelmann aż 1000 razy postawiła na Actrosa 1845 LS

•500 kolejnych nowych Actrosów zostanie dostarczonych w 2018 roku

•Wyposażenie pod kątem wydajności transportu (Road Efficiency) oraz komfortu kierowcy

 

 

Olbrzymi biały konwój przed Centrum Obsługi Klienta zakładu Mercedes-Benz w Wörth: 30 Actrosów 1845 LS czeka na sygnał od Siegfrieda Hegelmanna, wspólnika zarządzającego Grupy Hegelmann, oraz Wolfganga Theissena, dyrektora Mercedes-Benz Trucks ds. sprzedaży europejskiej i poza Europą.

Przejmując nowe ciężarówki, operator logistyczny Hegelmann inwestuje w powiększenie i modernizację swojej floty pojazdów. Działająca na terenie całej Europy grupa w ciągu dwóch lat przyjęła do swojej floty 1000 nowych Actrosów. Teraz nastąpiło uroczyste przekazanie ostatnich 30 pojazdów tego wielkiego zamówienia.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze pojazdy przyczyniają się do rynkowego sukcesu Grupy Hegelmann i dołożymy wszelkich starań, aby Actrosy Hegelmanna jeździły zyskownie – powiedział Wolfgang Theissen podczas zorganizowanej dla VIP-ów uroczystości przekazania ostatnich pojazdów w Wörth. Niskie koszty całkowite, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pełne wykorzystanie pojazdów, w skrócie Road Efficiency – oto gwarancja i zobowiązanie Mercedes-Benz Trucks – podsumował Till Oberwörder, odpowiedzialny w Mercedes-Benz Trucks za marketing, sprzedaż i usługi.

Jeszcze 500 kolejnych Actrosów w roku 2018

Mercedes-Benz za każdym razem udowadniał nam, że dostarcza wysoką jakość i że dzięki Actrosom możemy efektywnie działać na rynku – mówi Siegfried Hegelmann, który wspólnie ze swoim kuzynem Antonem Hegelmannem zarządza całą Grupą. Poza tym nasi kierowcy są dumni z tych ciężarówek. W przyszłości dyrektor generalny zamiesza jeszcze rozszerzyć współpracę z Mercedes-Benz Trucks. Jeszcze w roku 2018 flotę Hegelmanna ma zasilić 500 kolejnych nowych Actrosów. Firmę obsługuje przy tym dealer Silberauto na Litwie, gdzie również ma swoją siedzibę i zamawia pojazdy.

Koncentracja na wydajności i komforcie

Pod względem wydajności nowym pojazdom Grupy Hegelmann nie brakuje niczego. Oprócz niezwykle ekonomicznych silników o mocy 330 kW ciężarówki wyposażone są w przewidujący tempomat Predictive Powertrain Control. Hegelmann przykłada dużą wagę do komfortu swoich kierowców. Nowe ciężarówki mają szeroką na 2,5 metra kabinę kierowcy typu L BigSpace o wysokości wnętrza 1,99 metra. Kierowca i pasażer siedzą na wygodnych, komfortowych, amortyzowanych fotelach.

Grupa Hegelmann

Grupa Hegelmann została utworzona w 1998 roku przez trzech braci Hegelmann i dziś dysponuje 18 oddziałami rozmieszczonymi w całej Europie – od portugalskiego Algarve aż po Kazachstan. Siegfried i Anton Hegelmann to drugie pokolenie właścicieli prowadzących przedsiębiorstwo. W ostatnich 20 latach firma rozwinęła się jako profesjonalny operator logistyczny, dysponujący dziś flotą około 1800 pojazdów ciężarowych i specjalizujący się w przewozach standardowych, specjalnych oraz ekspresowych non-stop. Codzienny biznes przewoźnika to przede wszystkim krytyczne czasowo przewozy dla przemysłu, a także w sektorze motoryzacyjnym i spożywczym.