Warszawa,
23
stycznia
2019
|
16:18
Europe/Warsaw

Pięć Actrosów dla Rezon Trans

7 stycznia 2019 roku w siedzibie lubelskiego dealera Mercedes-Benz Nobile Motors, odbyło się uroczyste przekazanie 5 pierwszych ciągników Actros 1845 spółce Rezon Trans.

Firma należy do rosyjsko-białoruskiej kompanii R-Group i powstała w związku z potrzebą rozszerzenia jej działalności transportowej na rynkach Unii Europejskiej. R-Group, firma o 20-letnim doświadczeniu w transporcie dalekobieżnym przede wszystkim na terenie Rosji, Kazachstanu, Azji Środkowej, posiada flotę ok. 3000 pojazdów, z czego niemal połowę stanowią Mercedesy.

Bardzo się cieszymy z rozpoczęcia tej współpracy – mówił prezes Rezon Trans, Andrzej Ziętek, odbierając symboliczny kluczyk. – Muszę podkreślić, że bardzo doceniamy fakt, że jako nowy podmiot gospodarczy znaleźliśmy zrozumienie i partnerskie podejście u przedstawiciela marki Mercedes-Benz. To bardzo ważne dla startującej spółki i mamy nadzieję, że ta współpraca w najbliższym czasie się rozwinie.

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele Mercedes-Benz Trucks: Mateusz Lejman, Key Account Manager Mercedes-Benz Trucks Polska oraz Szczepan Niedzielski z Mercedes-Benz Warszawa, który odpowiadał za transakcję.

 – Dla nas transakcja z Rezon Trans oznacza szansę na współpraca z nową firmą, która niedługo może stać się poważnym graczem na europejskim rynku. Wiemy, że w firmie R-Group, do której należy nowo powstała spółka, marka Mercedes-Benz jest mocno reprezentowana i mamy nadzieję, że podobnie będzie w Rezon Trans.

Pięć pojazdów polakierowanych na firmowy ciemnozielony kolor wyposażone zostały w silnik OM 471 drugiej generacji spełniający normę emisji Euro VI, generującym moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm. Wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3, przewidujący topograficzny tempomat Predictive Powertrain Control (PPC) oraz system telematyczny Fleetboard.