Akwizgran,
03
stycznia
2017
|
14:52
Europe/Warsaw

Piekarnia Nobis Printen w Akwizgranie zaufała Sprinterowi przy dostawie tradycyjnych świątecznych pierników.

W skrócie

Trudno wyobrazić sobie Gwiazdkę bez świątecznych pierniczków – a wśród nich prym wiodą ciasteczka korzenne Printen z Akwizgranu. Dlatego ich świąteczne dostawy każdego roku muszą być dopięte na ostatni guzik. I dlatego od 30 lat uznana piekarnia Nobis Printen polega na flocie dostawczych Mercedesów. Obecnie w jej flocie jeździ 17 Sprinterów – dwa furgony i 15 egzemplarzy z nadwoziami typu kontener. Dbają one o niezawodne dostawy do 40 firmowych oddziałów oraz okolicznych sklepów.

Rodzinny biznes, założony w 1858 roku, a obecnie prowadzony przez Michaela Nobisa, wytwarza rocznie około 250 ton pierników Printen. Poza firmowymi sklepami trafiają one do około 20 innych sklepów. I choć Printen to ciasteczka świąteczne, obecnie są sprzedawane przez cały rok. Firma dostarcza swoje specjały nie tylko do Niemiec – wysyła je również do Japonii, Brazylii, USA i Australii. W okresie gwiazdkowym popyt na pierniczki szalenie wzrasta.W sumie flota pojazdów Nobis Printen pokonuje rocznie około 260 000 km. Dzięki stałej obecności firmowych Mercedesów w mieście i okolicach pomiędzy piekarnią a jej klientami zrodziła się bliska więź: „Ludzie, którzy całą noc spędzili poza domem, wczesnym rankiem mogą dostać nasze wypieki prosto z samochodu” – mówi właściciel firmy, Michael Nobis.

 

Printen i Sprinter – kwestia zaufania

Printen to dla mieszkańców Akwizgranu symbol uczuć i zaufania. Właśnie dlatego Sprinter idealnie pasuje do koncepcji firmy Nobis: „Polegamy na Sprinterze od 20 lat – doceniamy jego wysoką jakość, znakomite parametry techniczne i utrzymanie wartości” – mówi Michael Nobis. Dostawcze samochody z gwiazdą wysoko punktują w gorączce codziennej pracy: „W ruchu miejskim Sprinter jest bardzo zwinny, łatwy w prowadzeniu i ekstremalnie niezawodny. Także serwis jest »pierwsza klasa«”.

 

Mercedes-Benz Sprinter: doskonały van z ponad 20-letnim stażem

Mercedes-Benz Sprinter to synonim auta dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony – i samochód, który imponuje wszechstronnością: cztery wersje długości (kompaktowej, standardowej, długiej i ekstradługiej), trzy rozstawy osi oraz trzy wysokości dachu do wyboru stanowią odpowiedź na wszelkie potrzeby. Wiosną 2016 roku gama Sprintera wzbogaciła się o wersję o dopuszczalnej masie całkowitej 5,5 tony. Od chwili premiery model nieustannie definiuje segment dużych pojazdów dostawczych, czego dowodem są ponad 3 mln dostarczonych egzemplarzy. Dziś Sprinter oferowany jest w ponad 130 krajach świata.