22
października
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Pierwszy Mercedes-Benz Vito z Argentyny otrzymał papieskie błogosławieństwo i trafił do organizacji pomocowej

Papież Franciszek pobłogosławił pierwszego Mercedesa Vito wyprodukowanego w jego rodzinnej Argentynie. Podczas uroczystości, która odbyła się 13 października w Watykanie, głowa Kościoła rzymskokatolickiego i biskup Rzymu podpisał się też na masce auta. Mercedes-Benz Argentina, argentyńska spółka koncernu Daimler, przekazuje ten szczególny egzemplarz Vito Tourera - z polakierowaną na biało karoserią, siedmioosobową kabiną i napędem na przednie koła - wspieranej przez Papieża Franciszka organizacji pomocowej Scholas Occurrente. Później samochód trafi na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na realizowane przez tę organizację projekty: sportowe, artystyczne i technologiczne. Ich celem jest społeczna integracja dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

Mercedes-Benz Argentina i Scholas Occurrentes - wspólna inicjatywa dla dobra potrzebujących dzieci i młodzieży

Dzięki tej darowiźnie Mercedes-Benz poszerza trwającą od około roku współpracę ze Scholas Occurrentes. Od 2014 r. organizacja ta wraz z argentyńskim oddziałem Mercedes-Benz wspólnie wspiera szkołę piłkarską dla wykluczonych społecznie dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Szkoła została założona przez pracowników firmy oraz związek SMATA.

Poza Argentyną organizacja Scholas Occurrentes działa w około 70 innych krajach świata.

Argentyńskie Vito - element globalnej strategii Mercedes-Benz Vans
Wytwarzanie Vito w argentyńskiej fabryce Mercedes-Benz „Centro Industrial Juan Manuel Fangio” rozpoczęło się pod koniec czerwca 2015 r. Produkcja i rynkowy debiut dostawczego modelu w Ameryce Południowej stanowi element globalnej strategii rozwoju Mercedes-Benz Vans: „Mercedes-Benz Vans goes global”. Ma ona na celu dalsze wzmacnianie wiodącej roli Mercedes-Benz Vans w zakresie nowych technologii, poszerzanie dotychczasowych aktywności oddziału w poszczególnych regionach i wykorzystywanie potencjału wzrostu poza głównymi rynkami w Europie.

W rozbudowę zlokalizowanej w Buenos Aires fabryki „Centro Industrial Juan Manuel Fangio” pomiędzy 2013 a 2015 rokiem Mercedes-Benz zainwestował łącznie 220 mln dolarów amerykańskich (195 mln euro). Obecnie zakłady zatrudniają około 1600 osób. Od 1996 r. jest tam produkowany również Mercedes-Benz Sprinter.

Kontakt: 

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23, 
aleksander.rzepecki@daimler.com