15
maja
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Pojedynek Fuel Duel: człowiek kontra maszyna, czyli Mercedes-Benz na Targach ROTRA

13 maja, podczas kieleckich Targów ROTRA odbędzie się niecodzienny pojedynek pomiędzy maszyną a człowiekiem. Celem będzie osiągnięcie najniższego możliwego spalania. Kto wygra tą rywalizację? Mercedes-Benz zaprasza, aby przekonać się samemu.

 

VII Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA, które odbędą się od 13 do 15 maja to czas wielkich zmagań. W programie wystawy znajduje się bowiem „Fuel Duel – Wielki pojedynek na zużycie paliwa”, czyli rywalizacja oszczędnej jazdy pomiędzy maszyną i człowiekiem.

 
Zmagania odsłonią umiejętności kierowców – sprawdzimy, kto potrafi lepiej dobrać biegi i w rezultacie w jakim trybie ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros z naczepą spali mniej paliwa - w trybie manualnym czy w trybie automatycznym, z wykorzystaniem systemu Predictive Powertrain Control. Stronę „ludzką” reprezentować będzie doświadczony kierowca, Mistrz jazdy ekonomicznej, Stanisław Mierzejewski. Zużycie paliwa będzie kontrolowane przez elektroniczny system telematyczny FleetBoard wspomagający zarządzanie flotą.

 
Pojedynek odbędzie się 13 maja od 10.00 do 14.30 – na drogach wokół Kielc. Uczestnicy konferencji ZMPD „Elementy polityki transportowej w Polsce i Unii Europejskiej” będą dodatkowo mogli wziąć udział w konkursie typowania wyników zmagań. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody – trzy zaproszenia na szkolenie z jazdy AMG.

 
Mercedes-Benz na ROTRA

 
Fuel Duel to nie jedyna targowa atrakcja spod znaku Gwiazdy. Na terenie zewnętrznym ZC-15, Mercedes zaprezentuje swoje flagowe ciągniki siodłowe – Actrosy. Na specjalnie przygotowanym torze, odbywać się będą zmagania w jeździe na precyzję. Dla najlepszych przewidziane zostały atrakcyjne nagrody. Na miejscu będzie okazja do rozmowy z ekspertami Mercedes-Benz zarówno w zakresie wiedzy technicznej, jak i informacji handlowych.

 
Po sąsiedzku, w ramach odbywających się równolegle Targów „Autostrada”, na stoisku firmy KH-Kipper wystawiony będzie dedykowany budownictwu pojazd ciężarowy Mercedes-Benz Arocs z trójstronną wywrotką. Po wprowadzeniu standardu emisji spalin Euro VI, stał się on jednym z najbardziej popularnych pojazdów budowlanych w Polsce i jest obecny na licznych budowach w całym kraju.

 

Kontakt:
Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com