20
maja
2013
|
02:00
Europe/Warsaw

Polska premiera Arocsa, czyli Mercedes-Benz na Autostradzie

Polska premiera Arocsa, czyli Mercedes-Benz na Autostradzie

Już 21 maja w Kielcach rozpoczynają się największe w Polsce, XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Będzie to pierwsza okazja do ujżenia najnowszego pojazdu ciężarowego Mercedes-Benz dedykowanemu budownictwu. Przed publiką wystąpi Arocs.

Mercedes-Benz, jak co roku, będzie wystawiał na AUTOSTRADZIE swoją ekspozycję. Tym razem prezentowana będzie najnowsza ciężarówka budowlana spod znaku Gwiazdy – Arocs. Odwiedzający targi zobaczą go na stanowisku ZF-4.

Arocs stanowi prawdziwą nową siłę na budowie. Jest to pierwszy tego typu pojazd wyposażony w silnik spełniający normę emisji spalin Euro VI. 16 wersji mocy silnika, 14 wersji kabin, czy dwie szerokości ramy powodują iż można go dostosować do każdych, nawet najbardziej specyficznych wymagań. Elektrohydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego, seryjne wyposażenie Arocsa w zautomatyzowaną skrzynię biegów Power Shift 3 oraz opcjonalny system Active Brake Assist 3 powodują, że prowadzenie samochodu jest łatwe i bezpieczne. Jego cechy charakterystyczne: siła, wytrzymałość i wydajność czynią z niego idealnego partnera nawet w najcięższych warunkach.

Pojazd będzie prezentowany na targach w trzech różnych wersjach

  • Ciągnik siodłowy Arocs 1840 LS z wysoką kabiną StreamSpace w konfiguracji 4x2 pod naczepy wywrotki

  •  Arocs 2643 K w konfiguracji 6x4 z kabiną M średniej  wielkości z wywrotką trójstronną wykonaną przez firmę KH-Kipper

  • Arocs 4148K w konfiguracji 8x4 z trójstronną wywrotką firmy Meiller (model prezentowany na stanowisku firmy Meiller).

Poza Arocsem, na stanowisku Mercedes-Benz zobaczyć będzie można Unimoga U500 – uniwersalny pojazd do ciężkiego terenu wyposażony w skrzynię ładunkową.

Organizowana już po raz 19-ty kielecka AUTOSTRADA odbywać się będzie w dniach 21-24 maja. Prasę zapraszamy pierwszego dnia targów. Ekspozycje prezentowane są na powierzchni ok. 30.000 metrów kwadratowych; co roku imprezę odwiedza ok. 20.000 gości.