31
maja
2011
|
02:00
Europe/Warsaw

Polskie obchody 60-lecia Setry

Polskie obchody 60-lecia Setry

W tym roku koncern Daimler Buses obchodzi 60-lecie marki Setra. Z tej okazji firma EvoBus Polska zorganizowała Dzień Setry, który odbył się 19 maja w Licheniu Starym. Na tą wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni klienci niemieckiej marki w Polsce, a także partnerzy, fani oraz przyjaciele Setry. Jak powiedział prezes EvoBus Polska, Franz Koschatzky – liczba przybyłych przewoźników, a także ogromny potencjał reprezentowanych przez nich firm, wskazuje na coraz mocniejszą pozycję tej marki w Polsce. Aktualnie Setra odnotowuje doskonały wyniki sprzedażowe na rynku i z roku na rok zwiększa swój zasięg w naszym kraju. W zeszłym roku Setra zajęła historyczne, trzecie miejsce wśród autokarowych marek. Co powoduje, że Setra umacnia swoją pozycję w Polsce i to mimo oferowania najwyższych cen na swoje pojazdy? Ten sukces zawdzięcza m.in. szerokiej ofercie autobusów, dopasowanych do konkretnych potrzeb przewoźników – od luksusowej TopClass poprzez ekonomiczną ComfortClass po międzymiastową MultiClass. Kolejny plus to ugruntowana pozycja „królowej wśród autokarów” i utrzymanie produkcji autobusów w Neu-Ulm w Niemczech. Do tego dochodzi nieformalna, ale bardzo silna wspólnota posiadaczy autokarów tej marki - ”Setra Family”. Jest ona konsekwentnie budowana przez firmę m.in. poprzez cykliczne spotkania, jak styczniowy IGOM (giełda pojazdów używanych) w Ulm, zawody kierowców Setra Grand Prix oraz wspólnie obchodzone kolejne jubileusze. Najlepszym przykładem jest urodzinowe spotkanie w Licheniu, gdzie głównym tematem prowadzonych rozmów była oczywiście Setra. Podczas uroczystego bankietu, dyrektor marki Setry w Polsce, Jerzy Fołda dziękował przewoźnikom za okazane zaufanie i życzył wszystkim kolejnych sukcesów w branży oraz oczywiście zakupów kolejnych nowych autobusów.

Podczas spotkania na zaproszonych  gości czekało sporo atrakcji. Wśród nich największą popularnością cieszyła się jazda zręcznościowa autokarem Setra S415 GT-HD. Umiejętności kierowania autobusem można było także sprawdzić na symulatorze firmy Cargo. Kolejną atrakcją była wystawa nowych autobusów, gdzie można było zobaczyć wszystkie dostępne gabaryty Setry – od piętrowego modelu S 431 DT po najkrótszy i najniższy model S 412 UL. Dodatkowo dział pojazdów używanych EvoBus Polska wystawił pojazdy używane. Kolejny ważny punkt wystawy to stoisko OmniPlus – marki usług serwisowych dla autobusów z promocjami przygotowanym specjalnie na jubileusz.

Na przybyłe licznie panie czekało spotkanie z wizażystką. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, na której goście bawili się do wczesnych godzin porannych przy muzyce zespołu McGyver.

Tak szeroka i ciekawa oferta powodowała, że urodziny Setry były udaną imprezą i ważnym punktem spotkań przewoźników turystycznych przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym.