Stuttgart,
10
sierpnia
2020
|
14:52
Europe/Warsaw

Poznaj Klasę S cyfrowo #3: luksus i dobre samopoczucie

Trzeci i ostatni odcinek programu „Poznaj Klasę S cyfrowo” prezentuje koncepcję wnętrza nowego Mercedesa Klasy S jeszcze przed jego światową premierą we wrześniu br. Optymalna ergonomia, zaawansowane technologicznie materiały i najwyższej jakości wykonanie łączą się tu z estetycznym wzornictwem, przemyślanym w najdrobniejszych szczegółach. „Zmysłową przejrzystość” nowej Klasy S uzupełnia wyrafinowany poziom izolacji akustycznej i wytłumienia wibracji. Suma wielu zabiegów oraz rozwiązań sprawia, że jazda Klasą S staje się dla podróżujących luksusowym, przyjemnym doświadczeniem. Hartmut Sinkwitz, szef designu wnętrz, Belinda Günther, starsza menedżer ds. kolorów i wykończenia, oraz Dirk Fetzer, szef produktu Klasy S i Maybacha, przybliżą Yasmine Blair, gospodarz programu, szereg skoordynowanych detali – od kolorystyki wysokogatunkowej skórzanej tapicerki oraz projektu foteli do wytłumienia hałasu i drgań, które minimalizują odczuwanie nierówności we wnętrzu.

Format newsowy „Poznaj Klasę S cyfrowo #3: luksus i dobre samopoczucie” zostanie wyemitowany w środę, 12 sierpnia 2020 r., o godzinie 14:00 w ramach specjalnego serwisu na cyfrowej platformie Mercedes me media, pod adresem https://media.mercedes-benz.com/s-class, a będzie później dostępny jako wideo na żądanie.

W ostatnim z trzech odcinków „Poznaj Klasę S cyfrowo” – jeszcze przed premierą nowej Klasy S, która nastąpi 2 września br. – Mercedes-Benz po raz pierwszy pokaże szczegóły koncepcji wnętrza modelu. W znaczącym stopniu współtworzy ona luksusową atmosferę, komfort i dobre samopoczucie podróżujących. Luksusowa limuzyna łączy nowy, rewolucyjny język designu z cyfrowymi technologiami oraz optymalną łatwością obsługi. W centrum uwagi jej projektantów znalazły się wrażenia i doświadczenia osób na pokładzie. Koncepcja obejmuje wiele praktycznych, drobnych rozwiązań, takich jak podświetlane klamry pasków bezpieczeństwa czy dodatkowe poduszki zagłówków, oraz rozbudowane funkcje z gamy ENERGIZING, wspierające sprawność psychiczną i fizyczną kierowcy oraz jego towarzyszy. Do poprawy ich samopoczucia przyczynia się również pakiet AIR BALANCE, oferujący teraz trzy funkcje: aromatyzacji, jonizacji i filtrowania powietrza w kabinie, niezależnie od jakości powietrza na zewnątrz.

Format newsowy „Poznaj Klasę S cyfrowo” składa się z rozmów w studio, a także reportaży z fabryki oraz torów testowych. Ponadto dostępne są szczegółowe informacje w postaci filmów, grafik, komunikatów i zdjęć do pobrania. Za pośrednictwem platformy można również zadawać pytania eksportom Mercedes-Benz.

Pierwszy odcinek – „Poznaj Klasę S cyfrowo: mój MBUX” – jest dostępny jako wideo na żądanie od 8 lipca 2020 r. i przedstawia nową generację systemu operacyjnego Mercedes-Benz User Experience (MBUX). Drugi odcinek, zatytułowany „Poznaj Klasę S cyfrowo: innowacje dzięki inteligencji”, dostępny do pobrania od 29 lipca 2020 r., koncentruje się na bezpieczeństwie oraz komforcie jazdy.