18
czerwca
2013
|
02:00
Europe/Warsaw

Pracownicy Mercedes-Benz Leasing i Mercedes-Benz Bank remontują dom dla niepełnosprawnych w Warszawie

Warszawa. W sobotę 8 czerwca, w ramach akcji społecznej Day of Caring Pracownicy Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz Leasing zaangażowali się w pomoc potrzebującym. We współpracy z organizacją Habitat for Humanity ponad 40 pracowników Mercedes-Benz wykonywało prace wykończeniowe i porządkowe na terenie budowy domu, który w przyszłości będzie służył niepełnosprawnym intelektualnie podopiecznym fundacji Malwa (www.fundacjamalwa.pl).


Pracownicy między innymi malowali ogrodzenie, czyścili ramy okienne, gipsowali i malowali ściany i sufity, jak również porządkowali ogród. „Cieszymy się z udzielonej nam pomocy i jesteśmy bardzo wdzięczni Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz Leasing. Dzięki Państwa zaangażowaniu osoby pozostające pod opieką naszej fundacji w przyszłości znajdą tu prawdziwy dom, który zapewni im również niezbędną opiekę” - powiedział Jan Olizar, Prezes Zarządu Fundacji Malwa.


Udział w akcjach charytatywnych stanowi część integralnej kultury Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz Leasing. „Tego typu działania charytatywne są dla naszej firmy oczywiste. Nasi pracownicy sami zgłaszają chęć pomocy potrzebującym nawet w wolnym czasie” - powiedział Joerg Essig, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Leasing Polska.


W ostatnich kilku latach pracownicy Mercedes-Benz Leasing i Mercedes-Benz Bank angażowali się również w inne projekty prowadzone przez Habitat for Humanity.
Barbara Thomas, Dyrektor Krajowy Habitat for Humanity Polandm w imieniu rodzin wspieranych w tym projekcie, kieruje swoje serdeczne podziękowania do firmy Mercedes-Daimler za długofalowe wsparcie dla Habitat for Humianity w różnych częściach świata. Tutaj w Polsce, Habitat bardzo ceni entuzjazm i zaangażowanie pracowników firmy Daimler w prowadzone przez nas projekty i zapraszamy do współpracy na szczeblu krajowym w kolejnych latach. 


Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz Leasing oferują produkty finansowe na zakup pojazdów. Łącznie w obu firmach zatrudnionych jest 84 pracowników. Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz leasing należą do koncernu Daimler Financial Services będącego międzynarodowym dostawcą usług finansowych (kredyt, leasing, ubezpieczenia).