24
marca
2016
|
01:00
Europe/Warsaw

Premiery Mercedes-Benz na targach w Poznaniu: nowa Klasa E i samochody marzeń

Targi Poznań Motor Show (31 marca – 3 kwietnia) to największa tego typu impreza w kraju. Mercedes-Benz pokaże na swoim stoisku w hali nr 5 nową Klasę E, która na rynek wchodzi dopiero 9 kwietnia. Premiery będą miały również samochody marzeń: SLC, SL i Klasa S Cabriolet.

Mercedes-Benz kontynuuje największą ofensywę modelową w swojej historii - a przy okazji podejmuje kolejny krok na drodze do autonomicznej jazdy. Po znakomicie przyjętych modelach Klasy S i Klasy C w ubiegłych latach, producent prezentuje kolejną – dziesiątą już - generację Klasy E, której polska premiera odbędzie się właśnie na targach w Poznaniu. Limuzynę wyposażono w szereg innowacyjnych systemów wspomagających komfort i bezpieczeństwo, w tym pierwszy na świecie system zautomatyzowanej zmiany pasa ruchu. Nowa 2-litrowa jednostka wysokoprężna oraz czterocylindrowy silnik benzynowy o tej samej pojemności, w połączeniu z niezrównanymi parametrami aerodynamicznymi, wyznaczają nieznany dotąd standard wydajności.

 
Na stoisku Mercedesa w hali nr 5 Mercedes-Benz pokaże też kolekcję  samochodów marzeń: odnowione roadstery SL i SLC oraz Klasę S Cabriolet. Zapewniają one przyjemność jazdy pod gołym niebem praktycznie przez cały rok, m.in. za sprawą opcjonalnego systemu AIRSCARF - „powietrznego szalu”, ogrzewającego okolice karku kierowcy i pasażera z przodu. Gamę otwartych modeli koncernu uzupełnia najnowszy smart fortwo cabrio. Jego modułowe słupki dachowe można zdemontować, zamieniając auto z odsuwanym szyberdachem w „prawdziwy” kabriolet.

 
Na poznańskim stoisku Mercedes-Benz pojawi się również GLS - jedyny pełnowymiarowy, 7-osobowy SUV na europejskim rynku. Oferowany pod nową nazwą model oferuje jeszcze wydajniejsze silniki, teraz połączone ze skrzynią automatyczną 9G-TRONIC, najnowsze systemy wspomagające i multimedia oraz wszechstronne zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z regulowanym prześwitem, który można zwiększyć nawet do 30,6 cm.

 

Zapraszamy na konferncję prasową prasową na stoisku Mercedes-Benz w hali nr 5 w dniu 31 marca o godz. 11.50 z udziałem nowego prezesa Mercedes-Benz Polska, a jednocześnie Dyrektora Zarządzającego Mercedes-Benz Cars Europa Centralna.

   

Za organizację stoiska Mercedes-Benz w Poznaniu odpowiadają dealerzy Duda-Cars i MB Motors we współpracy z Mercedes-Benz Polska.

Kontakt: 

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23,
aleksander.rzepecki@daimler.com