27
listopada
2012
|
01:00
Europe/Warsaw

Prezent od Mercedes-Benz na 60. urodziny GOPR

Z okazji 60-lecia GOPR, Mercedes-Benz przekazał osiem sztuk najnowszego modelu GLK. Niemiecka marka wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowaie Ratunkowe od 2011 roku. Tegoroczne wręczenie samochodów miało miejsce 24 listopada w Krynicy-Zdroju.

„Cieszę się, że nasza współpraca z GOPR tak dobrze się układa. Mam nadzieję, że kolejne osiem sztuk poprawi nie tylko bezpieczeństwo na górskich szlakach, lecz także komfort pracy ratowników. Możemy podkreślić, że jesteśmy firmą, która dba przede wszystkim o bezpieczeństwo. To zaszczyt uczestniczyć w misji ratowania ludzkiego życia” – powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Cars.

Samochody przekazane GOPR to modele GLK 220 CDI 4Matic o mocy 170 KM, wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację THERMATIC, inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS. Dodatkowo, by wspomóc napęd na cztery koła, auto doposażono w Pakiet Off-road oraz automatyczną skrzynię biegów7G-Tronic Plus. Wszystkie Mercedesy posiadają komplet opon zimowych Bridgestone Blizzak LM-25 4x4 na aluminiowych, 17-calowych felgach, które są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale również wpływają na precyzję prowadzenia, trzymanie się na drodze i komfort jazdy.

 „Współpraca z Mercedes-Benz i GOPR-em mająca na celu propagowanie zasad bezpiecznej jazdy i poprawę standardów w zakresie bezpieczeństwa na drodze wpisuje się w filozofię i strategię działania naszej firmy na rynku globalnym. Zimowe opony Bridgestone to gwarancja niezawodności nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach, co jest nader istotne w przypadku działań prowadzonych przez GOPR.”- powiedział Sergejs Pusnakovs, Dyrektor Sprzedaży Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o
Przekazanie nowych samochodów to tylko część szerokiej współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR. W tym roku zaplanowano dwie wspólne akcje - „Bądź Bezpieczny” oraz „Bezpieczna zima”. Są to działania edukacyjno-szkoleniowe. Akcje promują bezpieczne zachowania i naukę pierwszej pomocy, np. podczas wyjazdów turystycznych, wspinaczki, rowerów, nart, w wypadkach samochodowych i w innych codziennych sytuacjach oraz informują, jak zachować się i jak wezwać pomoc.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=rTv_dEWosEc&feature=autoplay&list=PL3991872EB64F4FC8&index=6&playnext=1

Osoby, które są zainteresowane plikiem o dużej rozdzielczości bardzo proszę o kontakt bezpośrednio z:

Kontakt:
Marek Sworowski
Telefon: 022-312-7222
E-mail: marek.sworowski@daimler.com