08
sierpnia
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Rekordowa sprzedaż Mercedesa Klasy S w Polsce

Od początku stycznia do końca lipca br. zarejestrowano w Polsce 315 nowych Mercedesów Klasy S. To rekordowy wynik w historii modelu na naszym rynku. Co ciekawe, co dwunasty sprzedany egzemplarz to wersja S 63 AMG.

Na model S 63 AMG przypada dokładnie 26 spośród 315 egzemplarzy Klasy S sprzedanych w Polsce od stycznia do lipca br. Łącznie, Klasa S znalazła od początku roku 57 810 nabywców, dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Podobnie jak poprzedniczka, nowa generacja modelu (typoszereg 222) pozostaje najchętniej wybieraną luksusową limuzyną na świecie.

Za Klasą S stoi nie tylko szlachetna tradycja, ale i najnowocześniejsze technologie, wyznaczające standardy dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Model ma rekordowo opływowe nadwozie (Cd od 0,23), jest oferowany z rekordowo wydajnymi silnikami (zużycie paliwa od 2,8 l/100 km, przyspieszenie od 0 do 100 km/h od 3,9 s) oraz innowacyjnym wyposażeniem z zakresu komfortu i bezpieczeństwa – dość wspomnieć o fotelach z funkcją masażu rozgrzewającego, monitorującym stan nawierzchni zawieszeniu MAGIC BODY CONTROL czy poduszkach w tylnych pasach bezpieczeństwa i funkcji jazdy półautonomicznej w korku.

Ceny nowej Klasy S w Polsce startują od 366 400 zł za wysokoprężny wariant S 350 BlueTEC.