Jawor,
09
października
2017
|
10:00
Europe/Warsaw

Rekrutacja w Mercedes-Benz Manufacturing Poland trwa

Podsumowanie

8 miesięcy, 30 osób, 6 działów w 3 lokalizacjach. Powiększa się załoga Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Budowa fabryki dopiero się rozpoczyna, ale rekrutacja trwa już od wielu miesięcy. Na razie spółka, która produkować będzie silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz, skompletowała management i kontynuuje rekrutację tzw. „białych kołnierzyków”. Kadra nowo powstałej spółki liczy już prawie 30 osób. Biura 6 działów spółki znajdują się w Warszawie, Wrocławiu i Legnicy. Do końca roku zespół ma się powiększyć do ponad 50 osób. 90% załogi to kobiety.

Założona w lipcu ubiegłego roku spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland pierwszych pracowników zatrudniła w lutym 2017. Dziś zespół liczy już prawie 30 osób. Departament zarządzania zasobami ludzkimi, działający pod kierownictwem dyrektor Ewy Korwek, to 5 osób, a największy jak dotychczas dział finansowy, pod kierownictwem Aleksandry Łukasiak, zatrudnia 10 pracowników. Siłą napędową firmy są obecnie kobiety, stanowiące blisko 90% zespołu.

Wszystkie oferty pracy publikowane są na stronie internetowej spółki: www.mercedes-benz-jawor.com.pl oraz na portalu pracuj.pl. Na razie ogłoszenia były skierowane do działów administracyjnych. Od niedawna spółka prowadzi również rekrutacje pierwszych pracowników do działów produkcyjnych, którzy rozpoczną pracę na początku przyszłego roku. Prawdziwego tempa proces rekrutacyjny nabierze jednak dopiero w drugiej połowie 2018 i w 2019 roku. Dodatkowo, do Polski będą przyjeżdżali pracownicy z koncernu Daimler AG z Niemiec, aby dzielić się swoim doświadczeniem z polskimi koleżankami i kolegami.

"Poszukujemy zarówno wykwalifikowanych specjalistów HR jak i ludzi młodszych, z potencjałem, zmotywowanych, znających niemiecki lub angielski. Ważna jest umiejętność pracy w zespole, bo to buduje w firmie atmosferę współpracy, a więc przynosi efektywne rezultaty – mówi dyrektor działu HR, Ewa Korwek. – Naszą ambicją jest oczywiście stworzyć w fabryce w Jaworze najlepszy zespół na świecie, w myśl daimlerowskiej zasady ‘The Best or Nothing’".

Zainteresowanie pracą w Mercedes-Benz Manufacturing Poland jest ogromne. Średnio na każde publikowane przez spółkę ogłoszenie odpowiada około 200 kandydatek i kandydatów. W ciągu kilku miesięcy wpłynęło ponad 1500 zgłoszeń „pozakonkursowych”, czyli nie przez wspomniane wyżej portale – niestety takie aplikacje nie mogą zostać uwzględnione. Celem kompletnej transparentności spółka zdecydowała się rozpatrywać tylko aplikacje składanew odpowiedzi na publikowane ogłoszenia.

Inwestycja koncernu Daimler AG w Jaworze, choć w początkowej fazie, już widocznie wpływa na aktywizację lokalnego rynku pracy. Obecnie blisko 70% zatrudnionych w Mercedes-Benz Manufacturing Poland osób to pracownicy z Polski. 30% stanowią oddelegowani pracownicy koncernu Daimler AG.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma nawiązała współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi: Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Wydziałem Techniczno-Przyrodniczym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. W ramach współpracy planuje się m.in. doposażenie pracowni i warsztatów.