30
maja
2011
|
02:00
Europe/Warsaw

Ruszyła nowa tłocznia w Kuppenheim

W oficjalnym otwarciu zakładu 19 maja br. udział wzięli: przewodniczący rady lokalnego powiatu dr Rudolf Kühner, starosta Jürgen Bäuerle oraz Stefan Buchner, odpowiedzialny za zamówienia w dziale samochodów ciężarowych i autobusów Mercedes-Benz. Łącznie przybyło około 200 gości. - To wielki zbieg okoliczności. Tłocznia ruszyła w tym samym roku, w którym obchodzimy 125-lecie istnienia marki, a fabryka w Gaggenau świętuje stulecie istnienia - powiedział dr Holger Steindorf, szef fabryki Mercedes-Benz w Gaggenau. – Dzięki nowej tłoczni zakład jest nie tylko bardziej konkurencyjny, ale ma też mocniejszą pozycję w regionie i chroni miejsca pracy - dodał Stefan Buchner.


I choć na terenie tłoczni pracuje łącznie 130 robotów przemysłowych, okoliczni mieszkańcy nie słyszą żadnych niepokojących dźwięków - chronią ich ekrany akustyczne i dźwiękoszczelne drzwi. Ponadto wszystkie prasy zostały wyposażone w tłumiki drgań, zapobiegające przenoszeniu wibracji.


W klimatyzowanej hali pomiarowej na bieżąco sprawdza się jakość wyprodukowanych elementów. Tłocznia w Kuppenheim dostarcza około 600 różnych części, w tym zewnętrzne panele nadwozia i części konstrukcyjne do ciężarówek Mercedes-Benz oraz do kolejnych generacji Klasy A i B. Stąd trafiają one do fabryk w Rastatt i Wörth w Niemczech, Aksaray w Turcji oraz Kecskemet na Węgrzech. Aktualnie w nowym zakładzie pracuje 130 osób. Do 2015 roku, gdy produkcja ruszy pełną parą, zatrudnienie wzrośnie do około 280 osób.