02
października
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Ryan Tedder z grupy OneRepublic ambasadorem Mercedes-Benz

Marka spod znaku gwiazdy ma nową gwiazdę. Ambasadorem Mercedes-Benz został Ryan Tedder, wokalista popowo-rockowego zespołu OneRepublic, a także autor tekstów oraz kompozytor. Współpraca piosenkarza z niemieckim producentem samochodów wystartowała oficjalnie podczas światowej premiery odnowionej Klasy B w Paryżu.

- Bardzo się cieszymy, że Ryan Tedder został ambasadorem Mercedes-Benz. Z naszą marką łączą go wspólne cechy - kreatywność, pasja, dynamizm, niepowtarzalny styl i światowy sukces - mówi dr Jens Thiemer, szef marketingu Mercedes-Benz Cars. - Jesteśmy przekonani, że Ryan Tedder i nowa piosenka grupy OneRepublic - "I lived" - w przekonujący sposób wesprą komunikację dotyczącą odnowionej Klasy B.

Zespół OneRepublic wykonał swój nowy utwór "I lived" na żywo podczas imprezy Mercedes-Benz Media Night, organizowanej w przededniu rozpoczęcia salonu samochodowego w Paryżu. Następnie piosenka będzie towarzyszyć kampanii reklamowej Klasy B po liftingu.

- Teledysk kręciliśmy w amfiteatrze Red Rocks w naszym rodzinnym stanie Kolorado - stanie, który ma szansę stać się najbardziej "zielonym" obszarem w USA. Elektryczna Klasa B stanowi ogromny krok właśnie w tym kierunku, a biorąc pod uwagę globalną pozycję Mercedesa - to jedyny model, jaki mógł wystąpić w naszym klipie - mówi Ryan Tedder.

Teledysk do piosenki "I lived", w którym "gra" nowa Klasa B Electric Drive, został niedawno opublikowany na YouTubie:-> https://www.youtube.com/watch?v=z0rxydSolwU

Opowiada on historię 16-letniego Bryana, chłopca cierpiącego na mukowiscydozę - wrodzoną chorobę powodującą zmiany w układzie oddechowym oraz pokarmowym. Bryan nie poddaje się jednak i robi rzeczy, na które nie zdobyłoby się wielu jego zdrowych rówieśników, jak choćby udział w wyścigach rowerowych. Po prostu cieszy się życiem. To właśnie wiadomość, jaką ma do przekazania piosenka OneRepublic. - Bryan to świetny przykład na to, że każdy z nas może przezwyciężyć trudności - dodaje Tedder.

35-letni Ryan Tedder pochodzi z USA. Muzyką interesował się już od dziecka. Wspierany przez rodziców, w wieku 3 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a cztery lata później zaczął śpiewać. Dziś to jeden z najbardziej znanych autorów tekstów i kompozytorów na świecie - poza członkostwem w założonej w 2002 roku grupie OneRepublic ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Beyoncé Knowles, James Blunt, Adele czy zespół Maroon 5.

Klasa B to auto dla tych, którzy ogromną wagę przywiązują do wysokiego poziomu komfortu, funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale nie chcą rezygnować z atrakcyjnego designu oraz dynamicznego prowadzenia. Aktualna, druga generacja modelu - sprzedawana od końca 2011 roku - na całym świecie znalazła dotychczas ponad 380 tys. nabywców. Klasa B po liftingu będzie jedną z atrakcji Mercedes-Benz podczas paryskich targów. W ramach modernizacji zyskała jeszcze bardziej dynamiczne rysy, bogatszą ofertę wersji napędowych oraz dodatkowe elementy wyposażenia, m.in. rozbudowane systemy wspomagające kierowcę. Jej ceny w Polsce startują od 104 100 zł.