21
lipca
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Samochód marzeń teraz w miniaturze

Ta sama zmysłowa sylwetka, sportowe proporcje i pieczołowicie wykonane detale – nowa Klasa S Coupé debiutuje jako model w skali 1:18 oraz 1:43. Samochody będą dostępne w Kolekcji Mercedes-Benz od września br., u dealerów oraz w sklepie internetowym, pod adresem shop.mercedes-benz.com.

Od niepamiętnych czasów luksusowe coupé zajmuje naczelne miejsce w gamie Mercedes-Benz i już od chwili narodzin ma wszystkie atrybuty klasyka przyszłości - najwyższej klasy wzornictwo kryjące innowacyjne technologie. Tradycje te kontynuuje nowa Klasa S Coupé, która teraz debiutuje w postaci modeli kolekcjonerskich. Model w skali 1:43 został opracowany we współpracy z renomowanymi specjalistami z firmy iScale i składa się z ponad 50 części, zaś odmiana 1:18 to dzieło firmy Novel, zbudowane ze 110 elementów.

Projektanci obu modeli szczególną uwagę przywiązywali do autentyczności oraz odwzorowania szczegółów - ich wnętrza wyglądają tak samo jak egzemplarzy w skali 1:1. Wersje 1:18 wyróżniają się ponadto 210 akcentami dekoracyjnymi oraz otwieranymi drzwiami, pokrywą silnika i bagażnika. Każdy model jest dostarczany w ozdobnym pudełku z podstawką.