29
maja
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Schumacher, Rosberg i niemiecka kadra narodowa testują nową Klasę A

Miejsca u boku Nico i Michaela zajęli: Lukas Podolski, Marco Reus, Andre Schürrle oraz Tim Wiese. 18-kilometrowa trasa w malowniczej scenerii Côte d’Azur zostawiła w ich pamięci niezapomniane wrażenia.

- Sportowy charakter Klasy A perfekcyjnie sprawdza się na krętych drogach. Pokazaliśmy chłopakom z drużyny, na co stać nowego Mercedesa - powiedział Rosberg. Pod szczególnym wrażeniem nowego modelu był Lukas Podolski. - Ten samochód kipi energią! - wyznał.

Nowa Klasa A: puls nowego pokolenia

Najnowsze wcielenie Klasy A ustanawia niespotykane dotąd standardy w segmencie kompaktowych aut, łącząc wyrafinowane wzornictwo i sportowy sznyt z unikalnym poziomem komfortu. Niektóre z elementów wyposażenia pochodzą zresztą wprost z Klasy S.

- Klasa A wygląda dynamicznie i elegancko jednocześnie. To samochód, którego serce bije w rytmie mojego pokolenia, szczególnie w rękach takiej legendy jak Michael Schumacher - podsumował podróż Marco Reus.

Siedmiokrotny mistrz świata F1 wysiadł z nowej Klasy A pełen entuzjazmu, a jako zdeklarowany fan piłki nożnej, skorzystał z okazji i wypytał o stan przygotowań do rozgrywek Euro 2012. Po przejażdżce obaj kierowcy rozegrali z piłkarzami krótki mecz pod okiem surowego trenera reprezentacji, Joachima Loewa.

- Myślę, że wywarliśmy dobre wrażenie. Moja prośba o dołączenie do niemieckiej reprezentacji na Euro 2012 czeka właśnie na rozpatrzenie - powiedział z przymrużeniem oka Schumacher i wyznał, że liczy na zwycięstwo niemieckiej drużyny. - Widzę tu głodnych sukcesu, zmotywowanych młodych ludzi. Taka determinacja daje im największe szanse na zwycięstwo.

Legendarny kierowca jest dla zawodników wielkim idolem. – Nasi piłkarze mogą korzystać  z ogromnych doświadczeń i rad Michaela, szczególnie w tak przełomowych momentach jak Euro 2012 - powiedział Oliver Bierhoff, menedżer niemieckiej drużyny.

Film wideo ze spotkania dostępny jest na stronie: daimler.cms-gomex.de

Dodatkowe informacje na temat aktywnego zaangażowania Mercedes-Benz we wspieranie sportu dostępne są pod adresem media.daimler.com/sport oraz
mercedes-benz.de/sport