01
czerwca
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Siedem zwycięstw Daimlera w plebiscycie "Najlepsze pojazdy użytkowe i marki 2012"

Plebiscyt "Najlepsze pojazdy użytkowe i marki 2012", organizowany przez wydawnictwo ETM, przeprowadzano we współpracy z inżynierami ze stowarzyszenia rzeczoznawców DEKRA AG. W tegorocznej edycji czytelnicy branżowych magazynów "lastauto omnibus", "Fernfahrer" i "trans aktuell" wybierali najlepsze pojazdy użytkowe spośród ponad 180 modeli, a także najlepsze usługi, głosując łącznie w 22 kategoriach.

- Jesteśmy zachwyceni wynikami plebiscytu. Chcemy podziękować za głosy wszystkim czytelnikom. Zdobyliśmy kolejny dowód na to, że nasza oferta stawia nas w doskonałej sytuacji - powiedział Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za Daimler Trucks & Buses. Ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych w tym roku aut użytkowych i marek odbyła się 24 maja w Stuttgarcie.

Mercedes-Benz Sprinter to zdaniem czytelników magazynów wydawnictwa ETM "najlepszy samochód dostawczy do 3,5 tony" - już po raz siedemnasty z rzędu. Model ten od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jako pierwszy na rynku, począwszy od wiosny br., dostępny jest z opcjonalną, siedmiostopniową przekładnią automatyczną 7G-Tronic.

W kategorii "ciężarówka dalekobieżna" zwycięzcą został najnowszy Mercedes-Benz Actros. Zupełnie nowy model zadebiutował latem ubiegłego roku. Jak przystało na flagową ciężarówkę Mercedes-Benz, jest oszczędny, bezpieczny i przyjazny środowisku - jako pierwszy na rynku spełnia surową normę emisji spalin Euro VI.

Sprawdzone wcielenie Actrosa zwyciężyło w kategorii "wywrotka do 32 ton". Już ponad 700 tysięcy Actrosów wyjechało na drogi od czasu rynkowej premiery modelu w 1996 roku. Obecnie to najpopularniejsza ciężarówka do transportu ciężkiego na świecie.

Mercedes-Benz Tourino oferuje operatorom szeroką paletę opcji, spełniających zróżnicowane potrzeby – począwszy od transportu międzymiastowego aż do przewozu VIP-ów. Czytelnicy magazynów wydawnictwa ETM uznali Tourino za najlepszy model w kategorii midibusów. Z wnętrzem mieszczącym do 38 foteli, od lat pozostaje on zaufanym towarzyszem mniejszych grup turystycznych.

W kategorii "autobusy miejskie" czołowe miejsce na podium zdobył Mercedes-Benz Citaro. Ponad 30 tysięcy egzemplarzy wyprodukowanych w ciągu 14 lat sprawia, że to najpopularniejszy autobus miejski wszech czasów. I jako pierwszy w Europie, od maja br., jest produkowany w wersji Euro VI. Szybkie wprowadzenie modeli spełniających normę Euro VI umożliwia przewoźnikom ochronę środowiska na szerszą skalę przy zachowaniu przystępnych kosztów.

Mercedes-Benz zwyciężył również wśród najlepszych marek. Jedna z nich - Mercedes-Benz CharterWay - już po raz szósty z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w kategorii "wynajem/leasing". Mobilne usługi CharterWay obejmują zaopatrzenie, serwis i zarządzanie pojazdami użytkowymi Mercedes-Benz. W tym roku świętują 20-lecie działalności.

Czytelnicy cenią także wzorową jakość usług serwisowych. W kategorii "serwis ciężarówek i przyczep" za najlepsze uznali rozwiązania Mercedes-Benz TruckWorks. TruckWorks to kompleksowy pakiet usług związanych z pojazdami użytkowymi. Pod szyldem TruckWorks firma współpracuje z renomowanymi producentami przyczep, nadwozi, osi, systemów hamulcowych, platform załadunkowych i urządzeń chłodniczych.