13
maja
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Silne partnerstwo - Klasa V oficjalnym samochodem zawodów IRONMAN® European Tour

Mercedes-Benz poszerza swoją aktywność w triatlonie - elitarnej dyscyplinie sportów wytrzymałościowych. Marka spod znaku trójramiennej gwiazdy została oficjalnym partnerem zawodów IRONMAN® European Tour w sezonie 2014 i 2015. Uczestników i obsługę imprezy będzie wspierać nowa Klasa V - samochód łączący przepastną kabinę z walorami osobowych Mercedesów, idealny dla sportowców i ludzi, którzy aktywnie spędzają czas.

- IRONMAN European Tour to idealny sposób, by przyciągnąć uwagę entuzjastów aktywnego wypoczynku na najważniejszych dla nas rynkach i uczynić Klasę V częścią ich stylu życia - mówi Klaus Maier, szef marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Vans. - Wszechstronna i bezkompromisowa niczym zawodnicy IRONMAN, nowa Klasa V sprawdza się w wielu dyscyplinach. To doskonały samochód dla sportowców, którzy mają szczególne potrzeby w odniesieniu do przestronności, bo muszą przewozić swój sprzęt, a jednocześnie wymagają najwyższych standardów w zakresie komfortu czy bezpieczeństwa, podróżując z rodziną czy do pracy.

W 2014 roku Mercedes-Benz będzie obecny na dziewięciu zawodach w ośmiu krajach, w tym w Niemczech, Danii, Francji, Austrii i Hiszpanii. Niemiecka marka odegra także ważną rolę podczas Europejskich Mistrzostw IRONMAN we Frankfurcie nad Menem, które odbędą się 6 lipca br.

- IRONMAN i Mercedes-Benz to mocne połączenie. Obie marki znane są z głębokiego przywiązania do pasji, jakości i determinacji w zapewnianiu swoim klientom satysfakcji. Jesteśmy przekonani, że IRONMAN jest doskonałą okazją do zaprezentowania nowej Klasy V i cieszymy się, że Mercedes-Benz zostaje głównym partnerem naszych zawodów oraz naszego flagowego eventu we Frankfurcie - dodał Thomas Dieckhoff, dyrektor genrelany IRONMAN w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Poza kompleksowym wsparciem transportowym podczas zawodów IRONMAN European Tour egzemplarze Klasy V pozostaną do dyspozycji organizatorów imprezy w poszczególnych krajach. Nowy van Mercedes-Benz będzie również prezentowany w specjalnie wydzielonych strefach na targach IRONMAN EXPO w trakcie każdego z eventów.

Nowa Klasa V - Mercedes wśród vanów

Nowa Klasa V imponuje maksymalną elastycznością, wydajnością oraz poziomem bezpieczeństwa - cechami, które charakteryzują też najlepszych triatlonistów. Model łączy przestronność i funkcjonalność vana z walorami osobowych Mercedesów. Jego wnętrze oferuje niezliczone możliwości konfiguracji foteli i przestrzeni ładunkowej, przydatne w najróżniejszych sytuacjach. W ciągu kilku minut samochód zdolny do przewozu kilku rowerów potrafi zamienić się w luksusową salonkę dla całej rodziny lub partnerów biznesowych. Przy okazji, Klasa V zapewnia niezwykły komfort - począwszy od najlepiej wyciszonej i wykończonej kabiny w segmencie przez nowoczesny system sterowania i obsługi aż po precyzyjne prowadzenie dzięki zawieszeniu AGILITY CONTROL z aktywnym tłumieniem nierówności.

Topową wydajność zapewnia najnowszy, 4-cylindrowy turbodiesel o pojemności 2,1 litra, uzbrojony w dwustopniowe turbodoładowanie. Pod maską modelu V 250 BlueTEC bez wysiłku osiąga on parametry zarezerwowane wcześniej dla jednostki V6 - moc 140 kW (190 KM) oraz 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a jednocześnie zużywa o 28 proc. mniej paliwa (średnio 6,0 l/100 km). Podczas gwałtownego przyspieszania wartość maksymalnego momentu obrotowego rośnie nawet do imponujących 480 Nm. Sprint od zera do "setki" zajmuje Klasie V 250 BlueTEC 9,1 s.


Dzięki zależnemu od prędkości, elektromechanicznemu wspomaganiu nowy van Mercedes-Benz zawsze pewnie mija zakręty, a nad bezpieczeństwem jego kierowcy i pasażerów czuwa łącznie nawet do 11 aktywnych systemów wspomagających.

O zawodach IRONMAN

IRONMAN® to największa seria zawodów sportowych na świecie. Od powstania marki IRONMAN® w 1978 roku sportowcy udowadniają, że wszystko jest możliwe (ANYTHING IS POSSIBLE®), przekraczając mety najbardziej wymagających wyścigów długodystansowych na całym globie. Z pojedynczego wyścigu IRONMAN urósł do sensacji światowego formatu, obejmującej ponad 190 wydarzeń organizowanych pod pięcioma markami:

IRONMAN®, IRONMAN 70.3®, 5150™ Triathlon Series, Iron Girl® i IRONKIDS®. Więcej informacji na stronach ironman.com.

Film poświęcony zaangażowaniu Mercedes-Benz w zawody IRONMAN znajduje się pod adresem: http://daimler.cms-gomex.com.