|
01:00
Europe/Warsaw

Sobiesław Zasada zwycięzcą Rajdu Żubrów 2013

W dniach 25-26 października na trasie z Myślenic do Zakopanego odbył się organizowany przez Automobilklub Krakowski „47 Międzynarodowy Rajd Żubrów”. Jako pierwszy w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji rajdu uplasował się Sobiesław Zasada wraz z pilotem Arturem Chwistem w A 45 AMG. 3 ekipy teamu Mercedes-Benz ukończyły rajd w ponadczasowych 500 SLC.

W 47-ych zmaganiach „Międzynarodowego Rajdu Żubrów” wzięło udział ponad 50 ekip. Najlepszą z nich okazała się para Sobiesław Zasada/Artur Chwist prowadząca A 45 AMG.

W klasyfikacji dziennikarzy znakomite trzecie miejsce zajął Jacek Jurecki z pilotem Arkadiuszem Raszewskim w doskonale przygotowanym 500 SLC. Pozostałe ekipy temu Mercedes-Benz zajęły odpowiednio 6, 7 i 8 pozycję.

W tegorocznej edycji Rajdu Żubrów auta spod znaku srebrnej gwiazdy rywalizowały także w klasyfikacji Mercedes-Benz. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Jacek Jurecki/Arkadiusz Raszewski w 500 SLC, tuż za nimi uplasował się Szymon Sołtysik z pilotem Szczepanem Mroczkiem również w 500 SLC. Trzecie miejsce zajął zwycięzca klasyfikacji generalnej Sobiesław Zasada wraz z pilotem Arturem Chwistem w A 45 AMG. Na miejscu czwartym zameldował się Igor Jurecki z Bartoszem Janikiem w 500 SLC, a piątą lokatę zajął Piotr Sielicki z pilotem Markiem Sworowskim prowadzący 280 CE.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!