15
grudnia
2009
|
01:00
Europe/Warsaw

Spółka Daimler Buses dostarczy 460 autobusów na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2010 w RPA

Spółka Daimler Buses dostarczy 460 autobusów na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2010 w RPA

 
•Prestiżowe zlecenie na 460 autokarów marki Mercedes-Benz
•Inwestycja ponad 1 mln € w zakłady produkcyjne East London, RPA

Stuttgart/East London – Spółka Daimler Buses dostarczy 460 autobusów  marki Mercedes-Benz z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2010 w Republice Południowej Afryki. Zleceniodawcą jest firma Autopax Passenger Serivce Ltd. z siedzibą w Pretorii, największa autokarowa firma przewozowa w ruchu dalekobieżnym w RPA. Jeszcze w  grudniu 2009 rozpocznie się dostawa autokarów Mercedes-Benz, do końca kwietnia 2010 do klienta dotrą ostatnie z 460 pojazdów. Autopax przewozi rocznie prawie 4 miliony pasażerów na terenie RPA i jest w 100% spółką-córką południowoafrykańskiej kolei PRASA (Public Rail Agency of South Africa).

Hartmut Schick, szef Daimler Buses: „Jesteśmy bardzo dumni ze zdobycia tak prestiżowego zlecenia na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RPA. Świadczy to o światowym uznaniu jakości autobusów marki Mercedes-Benz i dowodzi dużego zaufania naszych klientów. Z łączną liczbą 460 pojazdów spółka Daimler Buses jest zdecydowanie największym dostawcą autobusów podczas zbliżającej się imprezy w RPA“.

Zawieszenia 460 autokarów typu O 500 RSD będą dostarczane jako części CKD (completely knocked down) przez oddział Mercedes-Benz Brasil do Mercedes-Benz South Africa, które będą następnie montowane w fabryce Mercedes-Benz w East London, RPA. Zabudowy pochodzą od producenta zabudów, firmy Marcopolo z Johannesburga, RPA, z którym spółka Daimler Buses ściśle współpracuje już od dłuższego czasu. To prestiżowe zlecenie jest ważną częścią zapewnienia funkcjonowania południowoafrykańskiej lokalizacji. W związku z aktualnym zwiększeniem mocy produkcyjnych przy produkcji autobusów spółka Daimler Buses zainwestowała w fabrykę w  East London ponad 1 mln €, uwzględniając udział personelu w branży autobusowej. Na rzecz Daimler Buses w fabryce w East London pracuje ponad 50 pracowników. 460 autokarów Mercedes-Benz będzie finansowanych za pośrednictwem spółki Daimler Financial Services RPA.
Holger Suffel, Prezes Zarządu Daimler Buses: “Dzięki temu zleceniu zwiększamy w Republice Południowej Afryki nie tylko ilość dostarczanych autokarów, lecz przejmujemy również ich serwisowanie. Podkreśla to nasze kompetencje jako oferenta profesjonalnych usług.“

Autokar Mercedes-Benz O 500 RSD z w pełni elektrycznym systemem zarządzania pracą silnika jest wyposażony w silnik o mocy 260 kW. Pojazdy będą dysponować w pełni automatyczną skrzynią biegów z wbudowanym retarderem, który został niedawno wprowadzony do portfela produktów. Automatyczna skrzynia biegów jest idealna do ruchu miejskiego oraz oferuje liczne zalety w kwestii komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Skrzynia biegów realizuje automatycznie zmiany biegów na życzenie, co sprawia, że kierowca może się całkowicie bezstresowo skoncentrować na sytuacji na drodze. 
Bezpieczeństwo i komfort pasażerów stoją na pierwszym planie. Dlatego wszystkie 52 ew. 61 miejsca siedzące w autobusach są wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Także elektroniczny zestaw multimedialny w pełni klimatyzowanych autobusach jest całkowicie na właściwym miejscu. Zestaw składa się przykładowo z odtwarzacza DVD i MP3, ekranów i złącza mikrofonu.