Warszawa,
09
grudnia
2016
|
17:39
Europe/Warsaw

Inwestycja Daimler AG w Jaworze wśród laureatów nagrodzonych przez PAIiIZ

Spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland po raz kolejny doceniona za pozytywny wkład w polską gospodarkę

Podsumowanie
  • „Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni za pozytywny wpływ, jaki nasza inwestycja może mieć na rozwój innowacyjności całej branży motoryzacyjnejw Polsce” - powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.
  • To już drugie wyróżnienie dla spółki Mercedes-Benz Manufacturing PolandSp. z o.o., która w listopadzie otrzymała Nagrodę Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego w kategorii Master of Automotive Industry za pozytywny wpływ inwestycji w Jaworze na rozwój polskiej gospodarki.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland, spółka powołana do zarządzania nowo powstającą fabryką w Jaworze, została wyróżniona nagrodą Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w kategorii „wartość inwestycji”.

6 grudnia br. w Warszawie dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., odebrał w imieniu firmy wyróżnienie w kategorii „wartość inwestycji”, przyznawane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Instytucja nagradza w sześciu kategoriach najbardziej wyróżniających się inwestorów i eksporterów, których wsparła w 2016 r.

W kategorii „wartość inwestycji” nominacje otrzymali m.in. polski producent płyt drewnopochodnych Tanne, wytwórca lotniczych łopatek turbinowych Safran Transmission Systems Poland oraz LG Chem Wrocław Energy.

„Bardzo cieszymy się z przyznanej nam nagrody. Zwłaszcza, że to już drugie wyróżnienie dla naszej inwestycji na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Wtedy zostaliśmy docenieni przez ekspertów z branży motoryzacyjnej, którzy uhonorowali nas Nagrodą Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego. Tym razem inwestorzy i przedstawiciele administracji centralnej oraz lokalnej dostrzegli nie tylko potencjał gospodarczy naszej inwestycji, ale również jej pozytywny wpływ na rozwój innowacyjności całej branży motoryzacyjnej w Polsce” – powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Koncern Daimler planuje zainwestować w nowo powstającą fabrykę w Jaworze 500 mln euro, docelowo powstanie w niej 500 miejsc pracy. W zakładzie wytwarzane będą nowoczesne czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Uruchomienie produkcji silników planowane jest do końca 2019.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) od 10 lat przyznaje wyróżniającym się w danym roku inwestorom i eksporterom nagrody w sześciu kategoriach: Wartość inwestycji, Zatrudnienie, Nowoczesne technologie, Całokształt działalności, Dynamika ekspansji, Instytucja otoczenia biznesu oraz Designed in Poland. Nagrody przyznawane są przez przedstawicieli administracji centralnej oraz lokalnej, a także firmy z polskim i zagranicznym kapitałem.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.paiz.gov.pl