Warszawa,
03
września
2021
|
17:22
Europe/Warsaw

Sprawdź się jako wirtualny kierowca wyścigowy w strefie Mercedesa w warszawskim ESPORT SPOT

Od kilku tygodni w warszawskim lokalu gamingowym ESPORT SPOT działa strefa simracingowa Mercedes-Benz. Miłośnicy symulacji wyścigów mogą wcielić się tu w rolę kierowcy wyścigowego i porównać swoje wyniki z innymi, a przy okazji wziąć udział w konkursie Mercedes-Benz HOT LAP. Dla najlepszych zawodników przewidziano pamiątkowe nagrody, m.in. akcesoria z trójramienną gwiazdą. Za zgodą opiekuna w konkursie mogą brać udział również osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 lat.

Zawody Mercedes-Benz HOT LAP (najszybsze okrążenie) odbywają się już od 4 tygodni i cieszą się dużą popularnością. Jak dotąd co tydzień brało w nich udział około 30 osób. Wszyscy są zgodni – to świetna zabawa! Uczestnicy mogą wcielić się tu w rolę kierowcy wyścigowego i przetestować swoje możliwości na różnych torach (m.in. Monza, Silverstone) w grze Assetto Corsa. To gratka dla wszystkich miłośników ścigania się, a także unikalna okazja, by „przejechać się” na profesjonalnym stanowisku simracingu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z działań dot. strefy simracing w ESPORT SPOT. W dotychczasowych hot lapach wzięło udział 71 osób. Najbardziej jednak cieszy fakt, że strefa wywołuje zaskoczenie (dużo ludzi nie spodziewało się, że jest taka forma rozrywki) oraz ogromną ilość zabawy” – mówi Piotr Adamski, Head of Gaming & Esport w ESPORT SPOT

Co tydzień najlepsza trójka zostaje obdarowana akcesoriami firmowanymi przez Mercedes-Benz oraz voucherami do strefy gamingowej, a osoba, która podczas najbliższych tygodni zostanie 4-krotnie sklasyfikowana na 1. miejscu w rywalizacji HOT LAP, otrzyma męski zegarek Mercedes-Benz Motorsports.

To nie wszystkie atrakcje firmowane przez Mercedes-Benz w ESPORT SPOT – co jakiś odbywają się tu turnieje offline Mercedes-Benz CUP w League of Legends. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na fanpage'u studia na Facebooku: https://www.facebook.com/ESPOTWarszawa.

ESPORT SPOT powered by Mercedes-Benz jest pierwszą e-sportową areną w Warszawie, łączącą gry wideo ze światem lifestyle'u, muzyki i sportu. To miejsce nowoczesnej rozrywki zarówno dla aspirujących graczy, jak i dla całych rodzin – można tu oglądać sportowe wydarzenia i brać udział w e-sportowych rozgrywkach, zjeść lunch i wypić koktajl, a także zrelaksować się czy pograć w planszówki. Do dyspozycji jest m.in. 30 profesjonalnych stanowisk komputerowych z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego. Lokal mieści się przy ul. Zajęczej 4 w Warszawie.

Mercedes-Benz bardzo wcześniej dostrzegł potencjał e-sportu. Wspierając elektroniczne zawody, serie i wydarzenia sportowe, producent zwraca się do nowych, młodszych grup docelowych. W Polsce marka spod znaku trójramiennej gwiazdy współpracuje z Illuminar Gaming – najstarszą organizacją sportów elektronicznych w naszym kraju. Jej zawodnicy rywalizują między innymi w League of Legends, drużynową grę sieciową, która na całym świecie przekracza 100 mln graczy.