28
maja
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Sprinter zwycięzcą Fleet Derby 2014

Już drugi rok z rzędu Mercedes-Benz nokautuje rywali podczas derbów flotowych. W plebiscycie Fleet Derby, Sprinter zwyciężył w kategorii „samochód flotowy do 3,5 t. DMC”.

Sprinter po raz kolejny udowodnił, że jest zawsze pierwszym do pracy. Tym razem jury wyróżniło go jako pojazd flotowy. Jego członkowie, a także uczestnicy plebiscytu internetowego, docenili największego członka rodziny samochodów dostawczych Mercedes-Benz za takie cechy jak mocny i oszczędny silnik, długie okresy międzyprzeglądowe oraz wysoką wartość rezydualną. Lista uwzględnianych atrybutów była oczywiście o wiele dłuższa.

„Jest mi niezmiernie miło, że możemy otrzymać tą nagrodę po raz kolejny” – cieszył się odbierający statuetkę Karol Stokowski, Key Account Manager Mercedes-Benz Vans. – „Wprowadzając we wrześniu zeszłego roku nowego Sprintera na rynek nie miałem wątpliwości, że zostanie on równie ciepło przyjęty, jak jego poprzednik. Jak widać, samochód ten jest doceniany nie tylko jako auto bezpieczne i komfortowe, ale także jako pojazd bardzo praktyczny. Opinie ekspertów, którzy pracują z takimi pojazdami na co dzień, są dla nas szczególnie istotne”.

Plebiscyt Fleet Derby to test wiodących marek, najlepszych producentów, koncernów i największych graczy rynku flotowego w Polsce. Fleet Derby to połączenie testu samochodowego, który odbył się 14 maja br. na terenie Autodromu Automobilklubu Polski w Warszawie, a także internetowego plebiscytu w 11 kategoriach na najlepszy produkt i usługę flotową. Tegoroczna, trzecia edycja wydarzenia Fleet Derby zgromadziła w dniu 14 maja br. na Autodromie Automobilklubu Polski -  350 gości, 130 jurorów, 117 samochodów

Do testu samochodów dedykowane było jury, w skład którego wchodzili: niezależni fleet managerowie - zarządzający flotami samochodów osobowych i dostawczych w dużych firmach; eksperci z Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, reprezentujący wiodące firmy wynajmu i leasingu pojazdów,  doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni; specjaliści ze związków i stowarzyszeń, prezesi oraz właściciele firm, wybitne osobistości świata motoryzacji, VIP-y.

Kontakt: Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23, aleksander.rzepecki@daimler.com