04
lipca
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Szef designu Mercedes-Benz najlepszym projektantem wnętrz 2014

Podczas targów motoryzacyjnych Automotive Interiors Expo 2014 w Stuttgarcie, prezentujących trendy w projektowaniu wnętrz samochodów, Gorden Wagener został uznany najlepszym designerem wnętrz roku. Od 6 lat nadzoruje on wygląd samochodów Mercedes-Benz.

Prestiżową nagrodę przyznano już po raz trzeci. Panel ekspertów, złożony z uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata, za najlepszego designera z dziedziny samochodowych wnętrz uznał 45-letniego Gordena Wagenera, szefa designu Damiler AG. W opinii jury Wagener miał w minionych 12 miesiącach największy wkład w poprawę jakości wnętrz, ich innowacyjność oraz zgodność środowiskową. Z estetycznego punktu widzenia został oceniony jako wiodący projektant w swojej branży.

Klasa S, GLA czy Klasa C - innowacyjne, wyznaczające trendy projekty wnętrz to domena wszystkich nowych modeli Mercedes-Benz. Wyraziste, zmysłowe, a jednocześnie odznaczające się wysoką jakością kabiny reprezentują design, który spotyka się z powszechnym uznaniem klientów i specjalistów.

Samochody Mercedes-Benz są zresztą regularnie nagradzane za nowoczesny design. Kilka miesięcy temu Klasa S i prototyp Ener-G-Force zostały wyróżnione przez Niemiecką Radę Wzornictwa, a w kwietniu br. północnoamerykański magazyn "Ward's Auto" uznał wnętrze Klasy S za jedno z 10 najlepiej zaprojektowanych na rynku.