17
września
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Szeroka oferta aplikacji FleetBoard: niezbędne informacje na temat pracy, pojazdu oraz kierowcy - szybko, elastycznie i niezależnie od lokalizacji

Daimler FleetBoard, wiodący dostawca telematyki dla ciężarówek, aut dostawczych i autobusów na europejskim rynku, oferuje klientom kompleksowe portfolio aplikacji na urządzenia mobilne oparte na systemach Android oraz iOS. Ponieważ można używać ich na smartfonach lub tabletach, operatorzy flot, kierowcy i podwykonawcy mają szybki, elastyczny dostęp do odpowiednich danych - niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdują. Szeroka gama aplikacji zapewnia najlepszą możliwą przejrzystość informacji dotyczących pracy, pojazdu i kierowcy.

Już dostępna: aplikacja FleetBoard DispoPilot.app z myślą o elastycznej integracji z podwykonawcami
Nowa aplikacja FleetBoard DispoPilot.app pozwala klientom na elastyczne i dynamiczne dostosowanie ich procesów logistycznych oraz możliwości przewozowych do warunków tymczasowych - np. takich jak integracja z podwykonawcą. W żaden sposób nie rzutuje to na efektywność rozbudowanych procesów logistycznych, koordynowanych za pomocą usług FleetBoard Logistics Management - zarówno w przypadku kierowcy, jak i klienta. Zamiast zamontowanego na stałe w pojeździe urządzenia DispoPilot.guide kierowcy korzystają z opartego na Androidzie smartfona lub tabletu z zainstalowaną aplikacją DispoPilot.app. Aby jej używać, nie trzeba instalować komputera pokładowego FleetBoard TiiRec.

Aplikacja FleetBoard DispoPilot.app zapewnia połączenie między kierowcą a centrum sterowania, ułatwia oparte na przepływie pracy przetwarzanie zamówień i przekazuje do nawigacji geokodowane adresy oraz pozycję startową - pod warunkiem, że urządzenie mobilne dysponuje dodatkową aplikacją nawigacyjną. Umożliwia również robienie zdjęć i dokonywanie wydruków. Jeśli jednak nie ma bezpośredniego połączenia z pojazdem, dane dotyczące kierowcy oraz ciężarówki nie mogą być transmitowane.

Aby optymalnie zarządzać procesami logistycznymi w wygodnym środowisku - Kokpicie FleetBoard, logistycy mogą korzystać z usług Logistics Management oraz FleetBoard Mapping.

Bazująca na systemie operacyjnych Android aplikacja jest oferowana w Europie i dostępna w 24 językach do wyboru. Można pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play.

 
Nowość: aplikacja FleetBoard Driver.app - na czas jazdy i odpoczynku

 
Kierowcy, którzy prowadzą w sposób przewidywalny i osiągają wyraźnie stałe prędkości, uzyskają najwyższe noty w systemie oceny styl jazdy FleetBoard. Usługa ta dostarcza szczegółowe informacje na temat sposobu prowadzenia pojazdu. Dotychczas otrzymywali je jednak wyłącznie właściciele firm lub menedżerowie flot, podobnie jak inne dane kierowców, dotyczące na przykład pozostałego czasu jazdy. Sami kierowcy musieli polegać na własnym wyczuciu lub informacjach uzyskanych w centrali.

Teraz, po raz pierwszy, za pomocą bazującej na Androidzie, bezpłatnej aplikacji FleetBoard Driver.app kierowcy mogą sprawdzić swoją ocenę stylu jazdy FleetBoard i samodzielnie korzystać z usług zarządzania czasem pracy. Regularna analiza tych danych może pomóc zwiększyć ich motywację oraz poczucie własnej niezależności.

Bazując na ocenie stylu jazdy FleetBoard, nowa aplikacja na bieżąco dostarcza kierowcom informacje na temat sposobu prowadzenia pojazdu w czasie ostatnich podróży. Na ekranie prezentowana jest zarówno nota ogólna, jak i oceny za poszczególne składowe: przewidywalność czy korzystanie z pedału gazu i hamulca.

Funkcja Time Manager umożliwia z kolei śledzenie, ile czasu kierowca przeznacza na pracę, a ile na odpoczynek. Co do minuty wskazuje pozostały czas jazdy, zarówno dzienny, jak i tygodniowy. Na 30 minut przed upływem czasu jazdy kierowca otrzymuje sygnał akustyczny oraz optyczny; co więcej, może zdefiniować okienko czasowe dla alarmu, by w odpowiednim czasie zacząć rozglądać się za miejscem postoju i zdążyć przed przewidzianą przerwą.

Ponadto, aplikacja dysponuje dodatkowymi funkcjami, przydatnymi po zakończeniu jazdy. Cyfrowy trener pokazuje, jakie ćwiczenia warto zrobić, by rozciągnąć mięśnie szyi, braków, ramion i brzucha, a także górnej i dolnej części pleców. Użytkownicy mogą również zapisać, co jedli i jaki dystans pokonali na spacerze. Oceny za styl jazdy, gimnastyka i sposoby na spędzanie wolnego czasu z pewnością staną się tematami dyskusji. Umożliwia to sekcja społecznościowa „My Community”, gdzie można zostawiać komentarze i łączyć się z innymi kierowcami z całego świata.

Aplikacja FleetBoard Driver.app jest bezpłatnie dostępna w 24 językach dla użytkowników Google Play z Europy.

 

Sprawdzona na Androidzie i iOS-ie: aplikacja FleetBoard Fleet.app pomaga optymalizować podróże i śledzić pojazdy

 
„Lekka” wersja usług zarządzania pojazdem, logistyką, czasem pracy i mapowania (Vehicle Management, Logistics Management, Time Management i Mapping) pozwala operatorom flot śledzić ich pojazdy i kierowców w drodze, w czasie codziennych operacji - nawet w nocy lub, w razie potrzeby, w czasie urlopu. W rezultacie mogą oni optymalizować trasy przejazdu w dowolnym czasie i zawsze być w kontakcie z pojazdami oraz kierowcami. Aplikacja Fleet.app oferuje następujące funkcje:
• przegląd podróży pojazdu
• analiza stylu jazdy w czasie ostatniej podróży
• raport czasu pracy kierowcy
• przegląd usług partnerskich FleetBoard - mapowanie

 

Apliakacja FleetBoard Fleet.app jest bezpłatnie dostępna w sklepach Google Play oraz App Store.

 

FleetBoard Bus.app - specjalnie dla autobusów
Aplikację Bus.app dla FleetBoard zaprojektowano specjalnie z myślą o zarządzaniu flotami autobusowymi i transporcie pasażerskim. Poza funkcjami znanymi ze sprawdzonej aplikacji FleetBoard App, umożliwia ona sprawdzanie statusu drzwi, ramp najazdowych, klimatyzacji oraz innych urządzeń. Usługi mapowania pozwalają też na planowanie i śledzenie tras przejazdu. Korzystając z systemu oceny stylu jazdy FleetBoard, kierowca może analizować swoje ostatnie przejazdy i sprawdzić, w jaki sposób obniżyć zużycie paliwa.

Aplikacja FleetBoard.app jest dostępna bezpłatnie w App Store. 

Kontakt: 

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23, 
aleksander.rzepecki@daimler.com