19
listopada
2012
|
01:00
Europe/Warsaw

Teraz Warszawa lśni jeszcze jaśniej. Dzięki 60 nowym gwiazdom Mercedes-Benz.

Teraz Warszawa lśni jeszcze jaśniej. Dzięki 60 nowym gwiazdom Mercedes-Benz.

Warszawa – Dnia 19 listopada 2012 roku w Warszawie przed budynkiem Ratusza odbyło się symboliczne przekazanie pierwszych z 60 zamówionych sztuk przegubowych autobusów miejskich Mercedes-Benz Conecto G. Uroczystość odbyła się w obecności m.in. zastępcy Prezydenta Warszawy – pana Jacka Wojciechowicza, pana Jana Kuźmińskiego – Prezesa Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz przedstawicieli dostawcy: pana Romana Biondiego – szefa sprzedaży autobusów Mercedes-Benz w EvoBus GmbH oraz Laszlo Rakasza – dyrektora ds. strategii w EvoBus Polska – zwycięskiej firmy  w przetargu na dostawę autobusów przegubowych do stolicy.

Pojazdy wyprodukowane są w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie – zakładu w Hosdere, zgodnie z zawartą umową wszystkie staną się własnością MZA najpóźniej do 20 grudnia br. Autobusy są wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz całkowicie wydzieloną kabinę kierowcy z oddzielnym wejściem przez pierwsze skrzydło drzwi i oddzielnym przejściem do przedziału pasażerskiego. W pojazdach zamontowana jest klimatyzacja w wersji śródziemnomorskiej. Posiadają najnowocześniejszy system informacji pasażerskiej w postaci adaptacyjnych w zależności od oświetlenia tablic informacyjnych. Nie bez znaczenia dla pasażerów jest również możliwość uruchomienia internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

Marka Mercedes-Benz wraca znowu do stołecznej komunikacji po raz pierwszy od 1939 roku. „To wielkie wydarzenie nie tylko w Warszawie, ale w całej historii polskiej komunikacji autobusowej” – mówi Laszlo Rakasz – Dyrektor ds. strategii w EvoBus Polska. „Kontrakt ten cieszy nas tym bardziej, iż dostawa autobusów z pod znaku gwiazdy była naszym celem strategicznym, który właśnie zostaje po raz pierwszy osiągnięty’ ” – dodaje.

W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. MB Conecto G jeżdżą już w takich miastach jak Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Lublin czy Zielona Góra.