22
kwietnia
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Trzecia edycja Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy – tym razem Sprinter

Dwie pierwsze edycje Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy pokazały ogromne zainteresowanie kierowców tematem ekonomicznej jazdy. Do rywalizacji w obu konkursach zgłosiło się prawie 2000 uczestników! Dlatego też Mercedes-Benz w tym roku organizuje trzecią już edycję mistrzostw ekonomicznej jazdy. Do udziału zaproszeni są właściciele i użytkownicy samochodów dostawczych wszystkich marek.

W poprzednich latach zwycięzcom udało się uzyskać rewelacyjne wyniki spalania – 3,3l / 100km w Vito oraz 2,6l / 100km Citanem. W tym roku eliminacje i finały odbędą się będą w modelu Sprinter 213 CDI w wersji Furgon.

Zmagania rozpoczynają się 5 maja i potrwają do 6 czerwca. Jazdy konkursowe przeprowadzić będzie można w większości autoryzowanych salonów Mercedes-Benz. W tym celu należy się zarejestrować na stronie www.vaneconomy.pl oraz wybrać swego najbliższego dealera. Jego przedstawiciel umówi się z zainteresowanym na trwającą 20-40 minut jazdę konkursową w dogodnym czasie.

Do finału przejdą najlepsi uczestnicy konkursu u wszystkich biorących udział w akcji dealerów. W związku z tym poziom trudności poszczególnych tras nie będzie miał wpływu na szanse awansu.

Na mistrza czeka bardzo atrakcyjna dla każdego kierowcy nagroda – roczny zapas paliwa w formie bonu opiewającego na kwotę 18.000 zł. Kwota ta odpowiada ilości paliwa, która wystarczy na niemal 2-krotne okrążenie Ziemi Sprinterem 213 CDI!

Zapraszamy od 5 maja do zapisów na stronie internetowej www.vaneconomy.pl