02
października
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Unimog niezastąpiony na surowych wzgórzach Islandii

Sprawdzoną koncepcję Unimoga od lat doceniają firmy z branży energetycznej z całej Europy. Do floty jednego z takich przedsiębiorstw - Landsnet z Islandii - trafił właśnie terenowy Unimog U 4000. Landsnet odpowiada za dostarczanie energii elektrycznej około 325 tys. osób zamieszkałych na wyspie lodu, ognia i wody.

Terenowy Unimog U 4000, zasilany 4-cylindrowym turbodieslem OM 924 o mocy 218 KM, potrafi przedrzeć się nawet przez najbardziej opustoszałe tereny Islandii. Pomagają mu w tym osie portalowe oraz zawieszenie ze sprężynami śrubowymi, zapewniające ekstremalne kąty  natarcia i zejścia oraz głębokość brodzenia sięgająca 120 cm. Bezpieczne prowadzenie i optymalny komfort w zastosowaniach off-roadowych to zasługa trzypunktowego mocowania silnika, skrzyni biegów oraz kabiny, a także podwójnego, trzypunktowego mocowania nadwozia. Wersja z wydłużonym rozstawem osi (3850 mm) o dopuszczalnej masie całkowitej 8,5 tony ma podwójną kabinę oraz kontener przydatny do przewozu narzędzi i części.

"Unimog to najlepszy wybór!"

Gudlaugur Sigurgeirsson, menedżer ds. obsługi i konserwacji w firmie Landsnet, objaśnia: "Próbując znaleźć auto idealnie dopasowane do naszych potrzeb, przetestowaliśmy już liczne pojazdy terenowe, w tym na stalowych lub gumowych gąsienicach. Większość silników czy też koncepcji układu napędowego okazywała się jednak nie dość odporna, by bezawaryjnie wykonać swoją misję - często trwającą nawet do 16 godzin. W wielu przypadkach pojazdy nie były nawet w stanie dotrzeć w określone miejsce". Wspomina też, że koszty eksploatacji specjalnie przebudowywanych aut terenowych były stanowczo zbyt wysokie, a miejsca w kabinie wystarczyło jedynie dla dwóch pasażerów - tylne siedzenia musiało służyć do przewożenia sprzętu niezbędnego do wykonania prac konserwacyjnych. Tymczasem każdy zespół składa się co najmniej z trzech osób, które często muszą pracować z dala od cywilizacji przez 5 dni bez przerwy.

Właśnie dlatego firma Landsnet zdecydowała się na Unimoga. Sigurgeirsson dodaje: "Unimog to najlepszy wybór! Oferuje wystarczającą przestrzeń, by przewieźć całe wyposażenie i wszystkich członków danej ekipy - do 5 osób - w ekstremalnie twardych warunkach panujących na wzgórzach Islandii, pośród lodowców, rzek i skał wulkanicznych".

Kontakt:

Aleksander Rzepecki tel. (22) 312 72 24
mail: aleksander.rzepecki@daimler.com