Stuttgart/Rottach-Egern,
22
stycznia
2021
|
10:00
Europe/Warsaw

Unimog walczy ze śniegiem jako pojazd od zimowego utrzymania dróg

Gdy potężna śnieżyca zniechęca do wystawiania nosa na zewnątrz, to idealna pogoda dla Unimoga. Wyposażony w pług śnieżny i posypywarkę, jest w swoim żywiole, gdy oczyszcza ze śniegu szosy i drogi dojazdowe – na przykład w niemieckim Rottach-Egern nad jeziorem Tegernsee. Tobias Maurer, zastępca kierownika lokalnego zakładu usług komunalnych, ręczy za swojego U 427 także w utrudnionych warunkach: „Niektóre z tutejszych dróg mają nachylenie do 85 procent. Jednak właśnie w takich warunkach Unimog radzi sobie doskonale”. Rejon operacyjny zakładu usług komunalnych w Rottach-Egern obejmuje nie tylko płaskie drogi i ścieżki wokół jeziora, ale także drogi dojazdowe do wyciągów narciarskich na pobliskim Wallbergu. Wyposażonego w łańcuchy śniegowe Unimoga nie powstrzymuje nic przed ośnieżaniem nawet na wysokości tysiąca metrów.

A koniec zimy wcale nie oznacza końca pracy dla Unimoga, który dowozi wtedy żwir na leśne drogi, ciągnie przyczepy z maszynami budowlanymi na miejsce prac albo pomaga w budowie dróg – jest przecież prawdziwie „Uniwersalnym Urządzeniem Motorowym”.

Na przełęczy Timmelsjoch zalegają jeszcze większe masy śniegu do uprzątnięcia niż nad jeziorem Tegernsee – materiał wideo w różnych formatach i długościach znajdziesz tutaj:

Unimog uprzątający śnieg na przełęczy Timmelsjoch (fim 0:57) – film na Instagramie:

link: https://media.daimler.com/marsMediaSite/vid/de/48667446

- oraz w formacie 16x9:

link: https://media.daimler.com/marsMediaSite/vid/de/48667529

Frezowanie śniegu na przełęczy Timmelsjoch (film 2:16):

link: https://media.daimler.com/marsMediaSite/vid/de/48676342

Frezowanie śniegu na przełęczy Timmelsjoch (film 5:23):

link: https://media.daimler.com/marsMediaSite/vid/de/48676939